вторник, 18 декември 2012 г.

Болоня изненада Наполи с късен обрат насред "Сан Паоло"

Болоня изненадващо победи Наполи с 3:2 като гост в срещата от 17-ия кръг на Серия А, макар да отстъпваше в резултата с 1:2 до 86-ата минута.

Резултатът на стадион "Сан Паоло" откри Маноло Габиадини в 10-ата минута, но в 50-ата Алесандро Гамберини изравни след пас на Инсине.

Последният асистира и за втория
гол на Наполи, като сложи топката на главата на Едисон Кавани и уругваецът направи пълен обрат в 70-ата минута.

Наполи вече се виждаше победител, когато в 86-ата минута Панайотис Коне изравни със странична ножица, а само три по-късно капитанът на гостите Даниеле Портанова с глава им донесе победата.

Със загубата неаполитанците пропуснаха възможността да изпреварят Интер в класирането и останаха трети с 33 точки, на 8 зад лидера Юве. Болоня пък пое глътка въздух и с 18 пункта вече  заема 13-ото място, откъсвайки се на 4 от опасната зона.