събота, 22 декември 2012 г.

Наполи удари Сиена

Отборът на Наполи се поздрави с трудна победа с 2:0 като гост срещу последния в класирането на Серия "А" Сиена. Неаполитанците спечелиха мача от 18-ия кръг на Серия "А" с голове на Кристиан Маджо (86) и на Кавани (90-дузпа). Маджо откри резултата след асистенция на словашкия халф Марек Хамшик  четири минути преди края, а точка на спора сложи уругвайският нападател Кавани в последната минута. "Матадора" изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Фелипе в наказателното поле срещу македонския нападател Горан Пандев.
  В последната минута нападателят на Сиена Емануеле Калайо получи директен червен картон за блъскане на съперников футболист.
  Наполи е пети в класирането с 34 точки, а Сиена си остава на последната 20-а позиция с 11.
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Britos, Gamberini (68' Pandev), Maggio, Behrami, Donadel, Hamsik, Zuniga (82' Mesto), Insigne, Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Fernandez, Uvini, Dossena, (84' El Kaddouri), Vargas. All.Walter Mazzarri
Siena: Pegolo, Dellafiore, Felipe, Contini, Belmonte (68' Mannini), Bolzoni, D'Agostino, Rubin, Valiani, Rosina (75' Reginaldo), Calaiò. All.
Arbitro: De Marco di Chiavari
Marcatori: 86' Maggio, 90' Cavani
Note: ammonito Contini. Espulso Calaiò al 91'.