четвъртък, 20 декември 2012 г.

Болоня отново смълча "Сан Паоло" в края

Отборът на Болоня се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 2:1 като гост на Наполи в осминафиналния мач помежду им. Срещата се игра на стадион „Сан Паоло”.
   Само преди няколко дни двата тима се срещнаха в мач от първенството, като тогава Болоня отново успя да спечели на „Сан Паоло”, но с 3:2, като победното трето попадение за Болоня падна в 90-ата минута.
   Иначе Наполи първи достигна до гол в днешния двубой. Единсон Кавани успя да открие резултата в 12-ата минута, но до почивката гостите от Болоня успяха да възстановят равенството. Кристиан Паскуато се разписа за 1:1 в 38-ата минута.
   Този резултат се запази почти до самия край на срещата, но във 2-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя Болоня достигна до втори гол и по този начин грабна победата. Автор на победното второ попадение за гостуващия тим бе Панагиотис Коне. Така Болоня надделя срещу Наполи с 2:1.
   В следващия си мач от серия А Болоня приема на свой терен Парма. Наполи пък е гост на Сиена.