понеделник, 18 март 2013 г.

Наполи взе трудна и важна победи у дома с 3:2

Наполи победи трудно Аталанта с 3:2 в 29-ия кръг на Серия А и отново е на 9 точки зад лидера Ювентус. Кавани прекъсна головата си суша с две попадения, но Аталанта на два пъти изравни. В последните минути Горан Пандев донесе първи успех на южняците след 5 безплодни двубоя.
   Наполи спечели едва 4 точки от последните си 5 мача в Серия А, а кризата явно не бе отминала след куп пропуски пред вратата на Аталанта.
    Само 3 минути бяха изминали от мача, когато домакините от Неапол получиха дузпа. Луиджи Джорди спъна Цунига отзад точно на границата на наказателното поле, но съдията Паоло Валери прецени, че нарушението е вътре и даде дузпа.
    Единсон Кавани прониза долния ъгъл, въпреки че вратарят Консили успя да докосне с ръка. Така уругваецът откри резултата и спря лошата серия от 8 поредни мача без отбелязано попадение. За Кавани голът бе първи от 27 януари насам.
    После се заредиха още положение пред вратата на гостите. Кавани не бе точен с глава, Пандев от чиста позиция прати в облаците, а Кавани прехвърли вратаря, но не нацели празната врата. Хамшик изпусна от чиста позиция след пас на Цунига, а после Консили лови друг изстрел на словака.

По много любопитен начин гостите изравниха. Херман Денис проби отдясно, Джакомо Бонавентура комично не успя да ритне топката, но после изрита кълбото в Паоло Канаваро и кълбото рикошира в бранителя и спря в мрежата за автогол – 1:1 в 31-ата минута.
    След почивката сценарият се повтори. Наполи поведе, а Аталанта изравни.
   Кавани се възползва от пас на Пандев и направи 2:1 в 65-ата минута. Уругваецът се пребори с двамата централни защитници и с нисък удар покрай вратаря се разписа.
    Този път преднината се задържа още по-кратко и след 8 минути Денис изравни след асистенция на Кармона. Кармона изрита силно напред, Денис с първото си докосване елиминира Бехрами и пусна елегантно над вратаря за 2:2.
    9 минути преди края Горан Пандев сложи край на кризисния период за Наполи. Македонецът получи от Армеро, който комбинира добре с Инсиние, и разстреля вратаря за 3:2.
    Наполи има 56 точки и пак е на 9 зад лидера и шампион Ювентус. Аталанта  има 33 на 14-то място.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini (63' Armero), Maggio (78' Insigne), Behrami, Dzemaili, Hamsik, Zuniga, Cavani, Pandev (90' Rolando). A disp.Rosati, Colombo, Grava, Donadel, Inler, Mesto, El Kaddouri, Calaiò. All.Walter Mazzarri
Atalanta: Consigli, Raimondi, Stendardo, Lucchini, Del Grosso, Carmona, Moralez (66' Livaja), Biondini (78' Cazzola), Bonaventura, Giorgi (59' Canini), Denis. All.
Arbitro: Valeri di Roma
Marcatori: 4' E. Cavani rig., 31' P. Cannavaro (aut.), 65' E. Cavani, 73' Denis, 81' G. Pandev
Note: ammoniti Lucchini, Behrami, Denis, Bonaventura, Insigne. Al 90' allontanato Mazzarri per proteste.