неделя, 15 септември 2013 г.

Наполи излезе начело с трета победа

Наполи излезе еднолично начело в Серия А преди неделните мачове от кръга, след като победи с 2:0 Аталанта у дома. Южняците са с 3 победи от три мача до момента и единствено Рома и Фиорентина могат да ги настигнат. Успехът над Аталанта не дойде никак лесно.
   През първото полувреме Наполи не успя да вкара гол. Аталанта също имаше своите добри положения. Чак в 71-ата минута домакините успяха да поведат. Гонсало Игуаин вкара второто си попадение за сезона в Серия А. Атаката започна Марек Хамшик, а Пипита я завърши с хубав диагонален удар в ъгъла. Аталанта остана с 10 души след червен картон на Чигарини.
   10 минути след това и другото ново попълнение от Реал Мадрид - Кайехон се разписа за крайното 2:0. Испанецът вкарва гол във всеки от първите 3 кръга на първенството. Наполи пък реализира 9 гола в тези три мача.
   Треньорът Бенитес направи някои промени в състава преди старта на Шампионската лига. Титуляри излязоха Мертенс, Канаваро и Джемайли, които от началото на сезона бяха резерви.
   Аталанта създаде първият шанс в мача. Лука Чигарини стреля от разстояние и Пепе Рейна трябваше да спасява. След това Пандев имаше брилянтна възможност да открие. Вратарят Консили обаче с чудесен плонж спаси удара с една ръка и успя да избие.
   Пандев имаше още един пропуск, защото се полакоми да стреля сам, вместо да подаде към свободния Игуаин. Консили беше доста зает, защото изби и удар на Место.  В края на първата част Лоренцо Инсине не успя да изненада Консили с удар в близкия ъгъл. Игуаин започна серията от пропуски след паузата като стреля над вратата, а Консили спаси и удар на Инлер.
   Чак след влизането в игра на Марек Хамшик, Наполи успя да направи своя пробив. Словакът се завъртя добре в наказателното поле след намеса на защитник, топката попадна на пътя на Игуаин, който бе точен с удар в далечния ъгъл - 1:0.
   Малко след това Аталанта остана с 10 души, след като Чигарини бе изгонен за втори жълт картон. Задачата на Наполи до края се улесни още повече от това. Игуаин пропусна да вкара втори гол, като нахлу в наказателното, но удара му бе спасен с крак от Консили.
   Все пак вторият гол падна в 81-ата минута. Инсине започна атаката, Джемайли подаде с пета в наказателното и Кайехон бе точен за 2:0. В края удар на Игуаин дори облиза гредата.
  Наполи обаче продължава с пълен актив и гледа с ентусиазъм към мача срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига.

Наполи - Аталанта 2:0