събота, 28 септември 2013 г.

Наполи пребори Дженоа

Наполи победи Дженоа с 2:0 като гост в първата среща от шестия кръг на Серия А и по този начин временно излезе на първото място в таблицата. Към момента тимът на Рафаел Бенитес има шестнадесет точки, с една повече от Рома. Утре вечер "джалоросите" посрещат Болоня.
И двата гола за успеха на състава от Южна Италия вкара Горан Пандев. В 14-тата минута Юрай Куцка допусна грешка, от която Пандев се възползва. Македонският футболист преодоля Алесандро Гамберини, който се състезава за "грифоните" под наем от Наполи, и отбеляза първото си попадение през настоящата кампания.
    Десетина минути по-късно 30-годишният нападател удвои головата си сметка след хубава комбинация с Лоренцо Инсиние. Междувременно Гьокхан Инлер не спираше да опитва късмета си от далечна дистанция, швейцарският играч обаче така и не успя да се разпише.
    Пред Хосе Рейна пък основните опасности идваха след изпълнение на статични положения, но момчетата на Фабио Ливерани не стигнаха до гол, въпреки че при едно центриране от корнер Гамберини и Алберто Джилардино бяха много близо до това да засекат топката в мрежата.
    След почивката и двата отбора получиха добри възможности да шутират от фаул. Хосе Кайехон обаче не съумя да затрудни Матиа Перин, а Куцка уцели стената. По-нататък дебютиралият за неаполитанците колумбийски нападател Дуван Сапата беше заменен от друг южноамериканец – Гонсало Игуаин.
    В 68-мата минута Йоанис Фетфацидис изведе Джилардино, който се строполи в наказателното поле на италианските вицешампиони след съприкосновение с Паоло Канаваро. Реферът Антонио Дамато прецени, че в случая няма дузпа, а и страничният съдия беше вдигнал своя флаг.
    Няколко минути по-късно Игуаин отправи изстрел, но на пътя на кълбото застана Себастиан де Майо. Десет минути преди изтичането на редовното време Фетфацидис нанесе шут от границата на противниковия пеналт, ала Рейна спаси. В добавеното време на двубоя испанският вратар се справи и с удар на Джилардино и резултатът се запази. Наполи постигна петата си шампионатна победа през сезона, докато Дженоа записа четвъртото си поражение и остава само с четири спечелени точки.

Napoli: Reina, Mesto, Albiol, Britos, Zuniga, Inler, Behrami, Callejon, Pandev (80' Dzemaili), Insigne, Duvan (58' Higuain) A disp.Rafael, Colombo, Fernandez, Armero, Radosevic, Hamsik, Mertens. All.Rafa Benitez
Genoa: Perin, De Maio, Portanova, Gamberini (37' Stoian), Biondini, Kucka, Antonini (46' Santana), Matuzalem (60' Fetfatzidis), Vrsaljko, Gilardino, Calaio'. All. Davide Ballardini
Arbitro: Damato di Barletta
Marcatori: 14' G. Pandev, 25' G. Pandev
Note: ammoniti Mesto, Matuzalem, Kucka, Higuain