понеделник, 13 април 2015 г.

Наполи излезе от кризата с класика над Фиорентина

Отборът на Наполи най-накрая се върна към победите. Тимът на Рафаел Бенитес записа първия си успех в Серия „А” от 23 февруари насам.  „Сините” стигнаха до класика при домакинството си на Фиорентина в мач от 30-ия кръг на Серия „А” и показа доста убедителна игра преди важното си гостуване на Волфсбург в Лига Европа в четвъртък.
Марек Хамшик и Хосе Кайехон прекратиха головата си суша за Наполи, а третият гол бе дело на Дрис Мертенс.
   Наполи откри резултата в 23-ата минута. Кайехон спечели една висока топка, отклони я към Игуаин, той продължи надясно към Мертенс, който с прекрасен диагонален удар препарира вратаря.
В 35-ата минута след страхотен удар на Игуаин от над 20 метра топката рикошира в напречната греда, след което тупна зад голлинията, но реферите не успяха да видят добре, въпреки че съдията на аутлинията бе на не повече от 5-6 метра от ситуацията и попадението не бе зачетено.  В 66-ата Игуаин остана сам срещу вратаря на гостите, но се засуети и не успя да го преодолее. Само пет по-късно обаче Хамшик направи резултата 2:0 с петото си попадение за този сезон в Серия „А”. След страхотен пас на Кайехон зад отбраната на гостите, Хамшик сам срещу Нето и технично пусна топката покрай него.
В 87-ата Борха Валеро можеше да направи последните секунди на двубоя много интересни, но ударът му, три минути преди края на редовното време, мина на сантиметри покрай лявата греда на вратаря.
   Крайното 3:0 оформи Хосе Кайехон минута преди да изтекат редовните 90. След страхотно центриране на Инсиние, Кайхон бе изведен сам срещу Нето и от воле отблизо не остави шансове на Нето.

Napoli: Andujar, Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinic, Gargano, Lopez Silva, Callejon, Gabbiadini (64' Hamsik), Mertens (82' Zuniga), Higuain (75' Insigne). A disp.Rafael, Henrique, Mesto, Ghoulam, Inler, Jorginho, De Guzman, Zapata. All.Rafa Benitez

Fiorentina: Neto, Richards, Savic, Basanta, Pasqual, Kurtic, Badelj (70' Pizarro), Borja Valero, Vargas (58' Joaquin), Salah, Ilicic (46' Gomez). All. Vincenzo Montella
Arbitro: Damato di Barletta
Marcatori: 23' D. Mertens, 71' M. Hamsik, 89' J. Callejon
Note: ammoniti Koulibaly, Vargas, Strinic, David Lopez.

Наполи не изневери на изолацията и след успеха

Наполи продължи да спазва пълната изолация, наложено от президента Аурелио де Лаурентис, дори след днешната звучна победа с 3:0 над Фиорентина в Серия А.
Неаполитанци унищожиха опонента си с голове на Дрийс Мертенс, Марек Хамшик и Хосе Кайехон, ала това не омилостиви филмовият продуцент. Той нареди никой от тима да не говори пред пресата или да напуска базата след загубата с 0:1 от Лацио и отпадането в полуфиналите за Купата на Италия. Де Лаурентис дори заплаши, че това може да продължи при още слаби резултати.
   Сега футболистите са получили свободна вечер, която да прекарат със семействата си, но утре сутрин всички трябва да се явят на клубната база. Те ще продължат да спят там, докато се готвят за четвъртфинала срещу Волфсбург в Лига Европа.