неделя, 17 януари 2016 г.

Наполи продължава да гази в Италия

Наполи удари с 3:1 Сасуоло в Неапол и продължава с победната си серия в Италия.
   Гостите поведоха с гол от дузпа на Диего Фалчинели (3), но домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Кайехон (19) и две на Гонзало Игуаин (42 и 90).  След този успех Наполи вече има 44 точки и дръпна пред Интер (40) и Ювентус (39). "Старата госпожа" обаче има мач по-малко.  Сасуоло пък продължава да е на шеста позиция с 31 пункта. Като цяло домакините показаха много по-добра игра, заслужено си взеха победата и зарадваха верните си тифози.  Така южняците продължават да водят в Италия и да бленуват за скудетото.

Срещата в Неапол започна отлично за гостите и те успяха да поведат още в третата минута, когато точен от дузпа бе Диего Фалчинели.  Последваха силни минути на Наполи, но с пропуски се отчетоха Гонзало Игуаин, Лоренцо Инсине и Фаузи Гулам. Логичното се случи в 19-ата минута, когато Лоренцо Инсине намери Кайехон и той с глава изравни - 1:1.
   В следващите минути изненадващо Сасуоло създаде повече голови възможности, но не успя да реализира чрез Никола Сансоне и Диего Фалчинели.

В края на полувремето Наполи отново взе инициативата и стигна до пълен обрат. Три минути преди почивката Марек Хамшик намери Гонзало Игуаин и той направи 2:1.
   Втората част започна с натиск за домакините, но с пропуски се отчетоха Гонзало Игуаин и Марек Хамшик.   Последваха спокойни минути, в които действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било голови възможности.  В 76-ата минута Лоренцо Инсине стреля до гредата, а малко по-късно и Гонзало Игуаин не успя да вкара. В продължението на срещата Наполи все пак вкара и трето попадение чрез Гонзало Игуаин и така си взеха победата.

Наполи - Сасуоло 3:1
Наполи: Пепе Рейна, Елсеид Хусай, Раул Албиол, Влад Кирикес, Фаузи Гулам, Алан, Фрелио Фильо Жоргиньо, Марек Хамшик, Кайехон, Гонзало Игуаин, Лоренцо Инсине
Сасуоло: Андреа Консили, Симе Връшалко, Лоренцо Ариаудо, Франческо Ачерби, Федерико Пелузо, Симоне Мисироле, Франческо Манянели, Жозеф Дънкан, Матео Политано, Диего Фалчинели, Никола Сансоне