неделя, 31 януари 2016 г.

Наполи продължава наказателната серия в битката за титлата

Наполи задържа първото място в Серия А, след като разби с 5:1 като домакин Емполи в мач от 22-ия кръг на италианското първенство. Партенопейците демонстрираха много силна игра и логично стигнаха до победата.
Наполи влезе силно в мача, като Гонсало Игуаин бе изведен на стрелкова позиция още в 13-та минута, но ударът му премина високо над напречната греда. Две минути по-късно Лукаш Скорупски направи решаващо спасяване, след като отрази удар на Игуаин.
Лоренцо Инсиние стреля опасно в 17-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Скорупски. Шест минути по-късно Инсиние направи нов индивидуален пробив, след което стреля, но неточно в аут.http://m5.netinfo.bg/media/images/22950/22950257/r-1024-768-napoli-prodylzhava-nakazatelnata-seriia-v-bitkata-za-titlata.jpg
Емполи поведе изненадващо в резултата в 28-та минута с гол на Леандро Паредес.
Наполи успя да изравни резултата в 33-та минута, когато Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле на Емполи, където Гонсало Игуаин засече топката с глава и я изпрати във вратата на Скорупски.
Наполи направи пълен обрат в 37-та минута, когато Инсиние директор от фаул изпрати топката във вратата на Скорупски.
Микеле Кампорезе си отбеляза нелеп автогол в 52-та минута и Наполи поведе с 3:1.
Кампорезе можеше да поправи своята грешка в 68-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Наполи той стреля с глава, но изпрати топката на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Пепе Рейна.
Наполи реализира четвърти гол в 83-та минута, когато Драйс Мертенс комбинира отлично с Хосе Кайехон, който не пропусна да вкара във вратата на Скорупски.
Двамата футболисти на Наполи повториха комбинацията помежду си в 88-та минута, а Кайехон отбеляза своя втори гол в срещата.
Наполи заема първа позиция с 50 точки, а Емполи е девети с 32 точки.

НАПОЛИ-ЕМПОЛИ 5:1
0:1 Паредес (28'), 1:1 Игуаин (33'), 2:1 Инсине (37'), 3:1 Кампорезе-автогол (52'), 4:1 Кайехон (83'), 5:1 Кайехон (88')
СТАДИОН: „Сан Паоло"
СЪДИЯ: Давиде Маса
НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хусай,  Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Игуаин, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Габриел, Стринич, Валдифиори, Маджо, Мертенс, Лопес, Кирикеш, Габиадини, Ел Кадури, Чалабоа, Лупрето)
ЕМПОЛИ: Скорупски, Кампорезе, Руй, Лаурини, Тонели, Кроче, Сапонара, Зиелински, Паредес, Макароне, Пучиарели (резерви: Пуджлиези, Замбели, Битанте, Мчедлидзе, Майело, Ел Хаджи, Пелаготи, Чосич, Крунич, Ливая, Бюхел)

Новото попълнение на Наполи аут за три седмици

Новото попълнение на Наполи Алберто Граси ще бъде извън игра през следващите три седмици. Той получи контузия в коляното по време на първата си тренировка с новите си съотборници. От Наполи потвърдиха, че 20-годишният футболист е претърпял артроскопия на дясното коляно часове, след като финализира трансфера си от Аталанта.
   Така дебютът на Граси за Наполи се отлага с няколко седмици.  Граси дебютира в Серия А на 22 ноември 2014 година, когато се появява като резерва за Аталанта срещу Рома.  През  изминалия сезон записа 16 мача в елита, докато през този сезон има 13 мача.