неделя, 24 януари 2016 г.

„Тримата тенори" на Наполи се развихриха срещу Сампдория

Отборът на Наполи се приближи с още една крачка към така мечтаната шампионска титла на Италия. „Партенопеите" триумфираха в едно от ключовите си гостувания през сезона, побеждавайки коравия тим на Сампдория с 4:2. Отличен мач за наследниците на Марадона и Карека изиграха лидерите- Игуаин, Инсине и Марек Хамшик, който блеснаха с по едно попадение в мрежата на Вивиано, към тях се присъедини и резервата Мертенс. Самп доигра срещата с човек по-малко заради втори жълт картон на Матиа Касани. Головете за „моряците" вкараха Кореа и Едер.
Наполи остава временен лидер в Серия „А" с актив от 47 точки. Победата бе пета по ред за момчетата на Маурицио Сари, който през седмицата се забърка в грандиозен хомофобски скандал. Самп пък продължава посредствената си кампания, бидейки точно над опасната зона с едва 23 пункта.
Битката на „Луиджи Ферарис" се разви по перфектен начин за гостите. Още в 3-ата минута Гонзало Игуаин остана сам срещу Вивиано, но направи далеч по-трудното и от няколко метра стреля в аут. „Ел Пипита" поправи своя мерник и в 8-ата минута успя да отбележи. Аржентинецът пак бе забравен от „моряшката" защита и този път разстреля вратаря за 0:1.
Спокойствието напълно обзе лагера на „партенопеите" в 17-ата минута, когато съдията Даниеле Орсато отсъди дузпа в тяхна полза. Барето събори в наказателното поле Раул Албиол и с отговорната задача се нагърби Лоренцо Инсине. Звездата с номер „24" не сбърка и така Наполи поведе с 0:2.
Класиката можеше да бъде факт буквално три атаки по-късно, ако Хосе Кайехон не бе стрелял точно в обсега на Вивиано. Самп демонстрираха леко пробуждане и след сериозен пропуск на Едер, стигнаха до 44-ата минута. Тогава с попадение блесна Кореа, който гарантира една много оспорвана игра след почивката. Голям принос за гола на аржентинеца имаше Карбонеро, който напредна по крилото и подаде към Едер. Италианският национал хитро пропусна към  Кореа, който отблизо не сгреши.
След почивката Самп бе покосен от неприятна новина. Матия Касани си изкара втори жълт картон, поради което бе изгонен от рефера Орсато. 60 секунди след това, Наполи отново възстанови преднината си от два гола. Марек Хамшик се подигра с двама съперника (Алварес и Мойзандер), мушна коженото кълбо между тях, след което полупаднал реализира за 1:3.
Дербито си гарантира драматични финални минути, след като в 72-ата минута. Едер успя да намали до 2:3.
Последната дума в този двубой обаче имаше резервата Дрис Мертенс.В 78-ата минута, белгийският национал направи каскада от финтове в наказателното поле на Само и с брилянтен изстрел не остави шансове на Вивиано за крайното 2:4
САМПДОРИЯ-НАПОЛИ 2:4
0:1 Игуаин (8'), 0:2 Инсине-дузпа  (17'), 1:2 Кореа (44'), 1:3 Хамшик (59'), 2:3 Едер (72'), 2:4 Мертенс (79')
ЧЕРВЕН КАРТОН: Касани (56')-Сампдория
СТАДИОН: „Луиджи Ферарис"
СЪДИЯ:Даниеле Орсато
САМПДОРИЯ: Вивиано, Касани, Мойзандер, Реджини, Зуканович, Барето, Фернандо, Карбонеро, Кореа, Ксано, Едер (резерви: Пуджиони, Родригес, Додо, Перейра, Паломбо, Кристичич, Муриел, Aлварес, Силвестре, Бриньоли, Иван)
НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хусай, Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Игуаин, Кайехон, Инсине (резерви: Габриел, Рафаел, Стринич, Валдифиори, Маджо, Мертенс, Лопес, Кирикеш, Габиадини, Ел Кадури, Чалабоа, Лупрето)

Интер победи Наполи и е на полуфинал за Купата на Италия

Отборът на Интер победи като гост Наполи с 0:2 в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Италия. Попаденията за Интер отбелязаха Стеван Йоветич (74) и Адем Ляич (90).
В битка за класиране на финала, Интер ще играе срещу победителя от двойката Лацио – Ювентус.