понеделник, 27 октомври 2008 г.

Наполи тресна Лацио в Рим, излиза първи

Отборът на Наполи победи с 1:0 Лацио при гостуването си на "Олимпико" в осмия кръг на Серия А. Гостите спечелиха с автогол на Сивиля в 61-ата минута на мача. Тогава бранителят засече неспасяемо центриране на Лавеци, който навърза цялата защита на домакините. Последва реакция на "орлите", но тя стигна само до една горна греда на Горан Пандев в 86-ата минута. През първата част Лацио бяха по-активният тим, но Сарате пропусна добри възможности да вкара седмия си гол за сезона. В последните секунди на първата част Гаргано от фаул уцели горната греда на римляните.

След почивката и двата тима създадоха положения, но Манфредини бе изпреварен от стража Йецо, а Карисо спаси страхотен удар на Денис. Малко следо това Сивиля си реализира автогола решил мача в полза на Наполи.

Така тимът на Еди Рея вече има 17 точки в актива си и е на първо място в класирането заедно с Удинезе и Интер, докато играчите на Делио Роси са шести с 13 точки. Тимът на Лацио бе на върха в калчото преди няколко кръга, но вече три поредни мача "орлите" нямат успех, като в последните два мача допуснаха загуби.

ЛАЦИО – НАПОЛИ 0:1
0:1 Сивиля (61 – автогол)
ЛАЦИО (4-3-2-1): Карисо, Лихщайнер (87 – Де Силвестри), Сивиля, Розенал, Раду, Броки (80 – Броки), Ледесма, Манфредини (62 – Манфредини), Пандев, Маури, Сарате. Треньор: Роси
НАПОЛИ (3-5-2): Йецо (66 – Наваро), Сантакроче, Ринаудо, Ароника, Маджо, Блази, Гаргано, Хамсик, Манини (65 – Контини), Лавеци, Денис (80 – Салайета). Треньор: Рея
СЪДИЯ: Банти
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лихщайнер, Маури, Ледесма, Фоджа (Л); Блази (Н);
СТАДИОН: “Олимпико”, Рим