неделя, 25 октомври 2009 г.

Възроден Наполи върна ентусиазма на тифозите

Отборът на Наполи победи с 1:0 Фиорентина като гост на "Артемио Франки" след попадение на Кристиан Маджо в последните минути на мача. Така тимът от Неапол постига втори пореден успех в последните секунди след назначаването на Валтер Мадзари на поста старши-треньор, който днес бе изгонен от рефера. Интересното е, че преди седмица срещу Болоня отново Маджо се разписа секунди преди последния съдийски сигнал. По този начин "небесносините" вече имат 13 точки и заемат осмо място и са само на две от местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Това стана в двубой от 9-ия кръг на италианската Серия „А”, който бе игран на стадион „Артемио Франки” във Флоренция.
Гостите от Наполи започнаха по-добре мача и Кристиан Маджо бе близо до гола още във 2-ата минута, когато отправи силен удар към вратата на домакините. В 9-ата минута Адриан Муту също бе близо до гола. Румънският национал можеше да изведе „виолетовите” напред в резултата, но ударът му бе избит. До края на полувремето Варгас, Сантана и Муту имаха добри възможности да открият резултата в полза на Фиорентина. Пред гостите също се откриха шансове за гол през първата част, но те бяха пропиляни от Маджо, Лавеци и Хамшик.
През второто полувреме двата отбора показаха много стойностен футбол, но все пак тимът на Наполи бе по-концентриран. В 80-ата минута Масимо Гоби фаулира Марек Хамшик в наказателното поле на Фиорентина и гостите от Неапол получиха право да изпълнят дузпа, която обаче бе пропиляна от Фабио Куалиарела. Все пак обаче Наполи успя да отбележи, след като в 88-ата минута Херман Денис намери Кристиан Маджо в наказателното поле на домакините и последният с техничен удар донесе победата на гостите от Неапол.

След този мач, Фиорентина е на 5-о място в класирането с актив от 15 точки, докато Наполи е 8-и с 13 точки.

ФИОРЕНТИНА – НАПОЛИ 0-1 (0-0)
0-1 Маджо (88)