неделя, 18 октомври 2009 г.

Инфарктен финал в дебюта на Мацари начело на Наполи

С гол в последните минути на крилото Кристиан Маджо Наполи успя да измъкне трите точки под носа на Болоня. Почти до края на мача северняците водеха в резултата и бяха близо до успеха, но тогава всичко се реши след головете на Куалярела и Маджо. Бразилският нападател на Болоня Адаилтон даде аванс за своите с гол още в 15-ата минута и гостите, които играха този мач в резервните си зелени екипи, запазиха преднината си чак до 72-ата минута, когато Куалярела от близо изравни.

Италианският национал от близо търколи топката покрай крака на стража Вивиано и резултатът стана 1:1. В последните секунди на мача Маджо доведе нещата до обрат, с което новият треньор на Наполи Валтер Мацари дебютира с успех. Както е известно, бившият наставник на Сампдория, Реджина и Ливорно замени на поста на "Сан Паоло" Роберто Донадони.

Napoli-Bologna 2-1

Napoli: De Sanctis, Campagnaro (33' st Pià), Cannavaro, Contini, Maggio, Hamsik, Gargano, Datolo (1' st Pazienza), Aronica, Lavezzi (48' st Rinaudo), Quagliarella. A disp. Iezzo, Grava, Cigarini, Denis. All. Mazzarri

Bologna: Viviano, Zenoni, Portanova, Britos, Lanna, Guana, Mingazzini (22' st Mudingayi), Valiani (48' st Osvaldo), Zalayeta, Adailton(10' st Tedesco), Di Vaio. A disp. Colombo, Moras, Vigiani, Jimenez. All. Papadopulo

Arbitro: De Marco di Chiavari
Marcatori: 15' pt Adailton (B), 27' st Quagliarella (N), 46' st Maggio (N)
Note: ammoniti Valiani, Contini, Mudingayi, Britos, Cannavaro