четвъртък, 29 октомври 2009 г.

Феноменална драма пред 60 000 на "Сан Паоло"

Над 60 000 тифози на стадион "Сао Паоло" в Неапол няма да забравят тази вечер скоро, след като техният любим тим изгра невероятен мач и стигна до исторически обрат срещу Милан. Бившият тим на Диего Армандо Марадона губеше с 0:2 още в 5-ата минута след попадения на Филипо Индзаги и Алешандре Пато, а до края на срещата Нелсон Дида на четири пъти демонстрира феноменален рефлекс. В 85-ата минута Игнацио Абате бе заслужено изгонен за втори жълт картон, но въпреки това домакините не стигнаха до положение преди края на редовонто време.Когато започна даденото от рефера петминутно продължение, драмата стана пълна. Първо първата резерва Лука Чигарини със страхотен удар от 20 метра препарира Дида в своя мач номер 100 в Серия "А", а две минути по-късно другата резерва Херман Денис взриви стадиона след гол с глава за крайното 2:2. Голът бе негов първи за него през сезона, като интересното е, че преди година си вкара автогол в 90-ата минута срещу Милан при загубата с 0:1 на "Сан Сиро".

Феноменална драма пред 60 000 на "Сан Паоло" (видео)

Срещата започна фантастично за „росонерите”. Страхотен пас на Кларънс Зеедорф изведе Филипо Индзаги и 36-годишният нападател с левия крак откри с диагонален удар след 120 секунди игри. Това бе неговото първо попадения за сезона в калчото, общо трето след двата гола срещу Марсилия в Шампионската лига и общо 119-то за „росонерите”. Три минути по-късно след светкавична контраатака гостите удвоиха. Джанлука Дзамброта изрита топката напред, Зеедорф я продължи с глава, Индзаги с едно докосване я отклони и Пато се оказа сам срещу вратаря на 40 метра. Младият бразилец тръгна мощно напред с топката и прати кълбото в мрежата със силен удар за ужас на над 60 000 тифози, препълнили „Сан Паоло”.

В осмата минута може би най-добрия играч на Милан през този сезон Алесандро Неста се контузи и напусна принудително, като на негово място се появи Каха Каладзе. Нямащи какво да губят играчите на Валтер Мадзари се съвзеха от шока и започнаха да атакуват по-активно и след 20-ата минута пресираха гостите във всяка точка на терена, като не им позволяваха да изнасят топката. Игнацио Абате и Андреа Пирло бяха декорирани в жълто, като плеймейкърът можеше и да бъде изгонен преди почивката, ако Рицоли бе по-строг. Марек Хамшик бе близо до гол, но Дида реагира чудесно. Натискът на домакините бе толкова силен, че гостите не успяваха да се организират, а Роналдиньо губеше всяка топка, но до гол не се стигна.

Второто полувреме започна, както завърши първото и още в първата минута след почивката Дида със страхотен рефлекс спаси удар на Лавеци и след това на Маджо при добавката, останал на метър пред вратаря.

Така до 65-ата минута „небесносините” търсеха и по-всякакъв начин се опитваха да вкарат гол, но късметът бе с гостите, които днес имаха феноменален Дида на вратата. Бразилският вратар направи тройно спасяване на метри от голлинията в рамките на две секунди, шокирайки всички играчи и тифози на Наполи. Пред другата врата Филипо Индзаги бе изведен от Пато и сам срещу Морган де Санктис пропусна да направи 3:0, като преди това му бе отменен гол заради засада. Домакините се опитаха да настинат отново противника, но бяха позагубили от силите си. Въпреки това рефера Рицоли не отсъди може би две дузпи за Наполи в минутите преди първия гол на тима.

След равенството Наполи вече има 14 точки и заема 12-то място, но е само на две от петия Милан. Така двата тима спряха серията си от две победи.

Наполи – Милан 2:2
0:1 Индзаги 3’