неделя, 3 октомври 2010 г.

НАПОЛИ – РОМА 2-0

Рома "изгоря" край Везувий - Наполи втори.

Сякаш гореща лава пари под краката на Клаудио Раниери и неговия тим Рома, след като днес "вълците" паднаха с 0:2 при гостуването си на Наполи край Везувий. Попаденията на неаполитанците паднаха в края на мача - гол на Марек Хамшик в 72-ата минута и автогол на Жуан десетина минути по-късно.
Общо взето през целия мач Наполи владееше нещата в свои ръце, като само отличните намеси на румънския вратар на Рома Богдан Лобонт предотвратиха гола до един момент। Преди почивката Хамшик изкочи пред стража на Рома, но последният спаси майсторски. През втората част Кавани бе близо до попадение, но Лобонт отново изби удара.
Така в 72-ата минута Хамшик изправи на крака над 50 хиляди тифози на Наполи по трибуните на "Сан Паоло", а малко след това акция отдясно на бившия състав на Диего Марадона накара бранителя на Рома Жуан да си вкара автогол за 2:0. Това бе всичко.
Наполи записа победа над "джалоросите" в дербито на Юга в калчото, с което момчетата на Валтер Мадзари се нареждат сред челниците във временното класиране в Серия "А". Рома пък продължава да се гърчи на дъното, като след днешния неуспешен и вял следобед за Франческо Тоти и компания, бъдещето на Раниери като треньор на трикратните шампиони става все по-неясно.
НАПОЛИ – РОМА 2-0 (0-0)
1-0 Хамшик (71)
2-0 Бурдисо (82-автогол)

НАПОЛИ: Де Санктис, Кампаняро (90-Соса), Пауло Канаваро, Ароника, Досена (80-Сунига), Маджо, Пациенца, Гаргано (70-Йебда), Хамшик, Лавеци, Кавани.
Старши треньор – Валтер Мацари.
РОМА: Лобонц, Касети, Бурдисо, Жуан, Сисиньо (73-Рози), Рийсе, Менез (46-Матео Бриги), Писаро, Де Роси, Тоти, Бориело (67-Мирко Вучинич).
Старши треньор – Клаудио Раниери.

Съдия – Паоло Таливенто. Ж.К.: Ароника, Езекил Лавеци, Андреа Досена (Наполи); Даниеле де Роси, Давид Писаро (Рома).