четвъртък, 30 септември 2010 г.

СТЯУА - НАПОЛИ 3:3

Наполи стигна до равенство срещу Стяуа от 0:3 в 98-ата минута

В мач от група К на Лига Европа Наполи успя да си тръгне с точка от Букурещ, след като стигна драматично до 3:3 в осмата минута на продължението, дадено от главния съдия. Тимът от северната ни съседка водеше с 3:0, но игра с човек по-малко от 31-ата минута и допусна обрат. Българският национал Станислав Ангелов влезе в игра за Стяуа в 79-ата минута, а изравнителният гол на италианците падна в осмата минута на добавеното време.

В първия мач на третия опит на Мариус Лакатуш като треньор на Стяуа румънците започнаха блестящо срещата, като водеше с 3:0 до 16-ата минута. Още след 120 секунди нещастен автогол на Крибари изведе домакините напред. Танасе удвои от пряк свободен удар, а Капетанос взриви трибуните с трети гол. Капетанос обаче се превърна в антигерой, след като получи червен картон в 31-ата минута, а малко преди почивката Витале върна гостите в мача.

След почивката Николита и Танасе уцели гредата, като пропуснаха да подпечатат успеха на Стяуа и Марек Хамшик в 73-ата минута направи 3:2. Така се стигна до драматичния край, като в 98-ата минута Кавани успя да изравни.

1:0 - Крибари (2-авт)

2:0 - Танасе (11)

3:0 - Капетанос (16)

3:1 - Витале (44)

3:2 - Хамшик (73)

3:3 - Кавани (98)