вторник, 7 декември 2010 г.

Наполи превзе крепостта Палермо в 95-ата минута

Oтборът на Наполи продължава със солидното си представяне в Калчото, след като в последния мач от 15-ия кръг победи с минималното 1:0 тима на Палермо. Срещата се игра на стадион „Сан Паоло” в Неапол, а единственото попадение бе дело на Маджо в 95-ата минута.

Двубоят започна с накъсана игра, въпреки че домакините опитваха с бързи подавания да стигат до полето на противника. Първата изгодна позиция се откри пред Гаргано, но неговият изстрел бе блокиран от защитник на Наполи. В 29-ата минута пък бранител на Палермо изби удар на Кавани, а 4 минути по-късно Миколи шутира опасно към Де Сантис, но не намери целта.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част премина изцяло под диктовката на „небесно-сините”, докато гостите от Сицилия опитваха да затрудняват Де Сантис основно чрез бързи контраатаки. В 48-ата минута бившият нападател на Палермо – Кавани, шутира, но Сиригу спаси удара му, а в 62-ата изстрел на Хамшик бе блокиран от бранител на гостите.

С течение на времето натискът се усилваше, а изявите на вратаря на гостите ставаха все по-добри. В 63-ата минута нов удар на Кавани бе отразен от Сиригу, а спасяването на мача дойде няколко секунди по-късно, когато топката бе центрирана остро по земя към далечната греда, където Лавеци стреля силно от движение, ала стражът на Палермо показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

В 70-ата минута, при една контраатака, гостите можеха да излязат напред в резултата, но ударът на Балдзарети излезе в аут. В 83-ата минута Кавани стреля неточно, а в 89-ата Витале последва примера му.

Така се стигна до 95-ата минута, когато Кавани бе изведен в наказателното поле на гостите, след което технично намери непокрития Маджо, който от няколко метра не сбърка, носейки успеха на тима от Неапол с 1:0.

След тази победа домакините се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 27 точки. Гостите от Палермо пък са 6-и с 23 спечелени точки.

Napoli-Palermo 1-0
Napoli: De Sanctis, Grava, Cannavaro, Aronica, Maggio, Pazienza (33' st Yebda), Gargano, Dossena (39' st Vitale), Hamsik, Lavezzi (28' st Dumitru), Cavani. A disp. Iezzo, Santacroce, Cribari, Zuniga. All. Mazzarri
Palermo: Sirigu, Munoz, Goia, Bovo, Cassani, Migliaccio, Nocerino, Balzaretti, Ilicic (49' st Pinilla), Pastore, Miccoli (20' st Maccarone). A disp. Benussi, Rigoni, Garcia, Liverani, Kasami, Pinilla. All. Rossi
Arbitro: Morganti di Ascoli
Marcatore: 49' st Maggio
Note: ammoniti Goian, Grava, Aronica, कास्सानी