четвъртък, 16 декември 2010 г.

Наполи продължава в Лига Европа.

Поредна драма и Наполи продължава

С гол в последните секунди на мача Наполи изхвърли румънския Стяуа от турнира Лига Европа пред 50 000 зрители

Италианците се наложиха с 1:0 над румънците и така заедно с Ливърпул продължават напред в надпреварата.

Като цяло срещата на „Сан Паоло" бе много равностойна, а гостите също могат да съжаляват за пропуснатите положения. Oще в 10-ата минута Единсон Кавани можеше да даде преднина на домакините, но ударът му от границата на наказателното поле бе спасен. В края на полувремето и Стяуа показа зъби - Рикардо Гомес стреля опасно с глава, но ударът му бе избит от голлинията.

След почивката италианците попритиснаха своя съперник и логично имаха по-добрите положения за гол. Натискът им даде резултат в последната минута, когато Марек Хамшик подаде към Кавани, а уругвайската звезда вкара за крайното 1:0.

В другия мач от кръга Ливърпул и Утрехт не се победиха и завършиха наравно. Мърсисайдци отново бяха без голяма част от звездите си. Въпреки стъпката на криво, тимът на Рой Ходжсън продължава в следващата фаза.

Кавани: Спечелихме с невероятен дух

Нападателят на Наполи Единсон Кавани отново бе героят за своя тим при инфарктния успех с 1:0 над Стяуа в група К. Победата в тази среща бе жизненоважна за продължаването на италианците напред в турнира. Тя дойде след попадение на уругваеца в даденото от съдията продължение на мача. Според него обаче, триумфът е напълно заслужен и е извоюван с невероятен дух.

"Борихме се до последната секунда на мача и напълно заслужавахме тази победа и класирането ни напред. Много сме щастливи, но успехът дойде изключително трудно. Съпреникът не ни даде много възможности, но ние показахме невероятен дух и себераздаване и в крайна сметка спечелихме", заяви Кавани.

Napoli-Steaua Bucarest 1-0

Napoli: De Sanctis, Campagnaro (7' st Sosa), Cannavaro, Aronica, Maggio, Pazienza, Yebda (23' st Dumitru), Vitale (32' st Dossena), Zuniga, Hamsik, Cavani. A disp. Iezzo, Grava, Santacroce, Blasi. All. Mazzarri

Steaua Bucarest: Tatarusanu, Bonfim, Martinovic, Geraldo, Latovlevici, Gardos (20' st Bicfalvi), Szekely (48' st Matei), Gomes, Angelov (44' st Radut), Surdu, Stancu. A disp. Lungu, Emeghara, Abrudan. All. Lacatus

Arbitro: Kralovec (Rep.Ceca)
Marcatore: 47' st Cavani
Note: ammoniti Szekely, Bonfim, Maggio, Surdu। Espulso al 50' st Cannavaro (N) per doppia ammonizione.