неделя, 19 декември 2010 г.

Наполи посреща 2011-а в еуфория

Наполи посреща 2011-а на второ място - еуфория в 93-тата минута

Отборът на Наполи надви мъчно с 1:0 гостуващия Лече в мач от 17-ия кръг на италианския елитен шампионат. Гол на Едисон Кавани в 93-тата минута хвърли в екстаз "Сан Паоло". Неаполитанците се изкачиха на втората позиция в класирането с равни точки с Лацио и на три зад лидера Милан.

Малко положения за отбелязване имаше през първото полувреме. С гола се разминаха Хуан Камило Сунига и Джузепе Вивес.

След почивката двата отбора направиха страхотни минути, но безрезултатни। Гостите създадоха няколко опасни акции, но също без успех. В 93-тата минута звездата Кавани донесе победата след асистенция на Соса.

Napoli-Lecce 1-0

Napoli: De Sanctis, Santacroce (22' st Dumitru), Cribari, Grava, Maggio, Gargano, Yebda, Dossena (35' st Vitale), Zuniga (6' st Sosa), Hamsik, Cavani. A disp. Iezzo, Rullo, Maiello, Blasi. All. Mazzarri

Lecce: Rosati, Gustavo, Donati, Fabiano, Brivio, Grossmuller (31' st Rispoli), Vives (39' st Coppola), Olivera, Mesbah, Piatti (35' st Corvia), Ofere. A disp. Benassi, Sini, Bertolacci, Jeda, Corvia. All. De Canio

Arbitro: Celi di Campobasso
Marcatore: 48' st Cavani
Note: ammoniti Fabiano, Gargano, Cavani।