неделя, 24 април 2011 г.

Наполи напълно сложи край на мечтите си за титла

Отборът на Наполи напълно се прости с шансовете си за спечелване на титлата в Серия А, след като загуби гостуването си на Палермо от 34-ия кръг на италианския шампионат. Тимът от Неапол отстъпи с 1:2 на този от Сицилия и по този начин шансовете на играчите на Валтер Мадзари за триумф в края на сезона вече са минимални.

Наполи поведе още във втората минута на мача, когато Касани игра с ръка в собственото си наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. За гостите зад топката застана звездата на отбора Едисон Кавани, който преодоля Салваторе Сиригу и даде ценен аванс на тима си.

До края на първата част обаче Палермо достигна до пълен обрат. Равенството бе възстановено в 38-ата минута, когато Федерико Балцарети с хубав удар преодоля Морган де Санктис. Резултатът стана 2:1 в първата минута на даденото от рефера продължение на първото полувреме, когато Чезаро Бово реализира отсъдената за нарушение на Кампаняро срещу Милиачо дузпа.
През втората част Палермо бе по-активният тим на терена, но пропиля няколко добри възможности. Ситуации за отбелязване на гол пропуснаха доста играчи на сицилианци, а в 53-ата минута дори Абел Ернандес нацели дясната греда на Де Санктис.

Наполи така и не достигна до равенството и така загуби срещата, с което загуби и шансовете си за спечелване на титлата. Тимът на Валтер Мадзари е с актив от 65 точки и вече е трети в подреждането. Палермо пък заема 8-ото място с 50.
Мадзари: Не заслужавахме да загубим от Палермо

"Загубихме от Палермо, но моето мнение е, че заслужавахме поне равен. Нека обаче не забравяме какво постигнаха моите играчи през този сезон. Трудно е да бъдеш треньор в подобен момент. Все пак обаче ние сме млад отбор и вероятно ни лисва опит и затова не успяваме да се справим с напрежението в решителните моменти", заяви Мадзари.

Palermo-Napoli 2-1
Palermo: Sirigu, Cassani, Munoz, Bovo, Balzaretti, Migliaccio, Bacinovic (34' st Acquah), Nocerino, Pastore, Ilicic (26' st Kasami), Hernandez. A disp. Benussi, Carrozzieri, Garcia, Darnian, Kurtic. All. Rossi
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cribari, Ruiz, Maggio (1' st Zuniga), Gargano, Pazienza (11' st Yebda), Dossena, Mascara, Hamsik (20' st Lucarelli), Cavani. A disp. Iezzo, Aronica, Santacroce, Sosa. All. Mazzarri
Arbitro: Damato di Barletta
Marcatore: 3' pt Cavani rig. (N), 38' pt Balzaretti (P), 4t' pt Bovo rig. (P)
Note: ammoniti Cassani, Balzaretti, Pazienza, Nocerino, Mascara