петък, 13 януари 2012 г.

Наполи с драматичен обрат срещу Чезена за купата

Наполи постигна драматичен успех с 2:1 като домакин на Чезена в мач  от осминафиналите на турнира за Купата на Италия. Двубоят се проведе на „Сан Паоло”, а домакините първи допуснаха попадение. Впоследствие обаче те достигнаха до пълен обрат и по този начин си гарантираха мястото на четвъртфиналите на надпреварата.

Гостите успяха да открият резултата в 21-ата минута, когато Стефан Попеску не остави никакви шансове на стража на домакините Антонио Росати. Чезена запази преднината си от едно попадение до почивката на срещата. През второто полувреме обаче гостуващият тим нямаше много поводи за радост. Първо, в 65-ата минута, равенството бе възстановено, като точен за 1:1 бе уругвайският нападател Единсон Кавани. Пълният обрат пък бе осъществен в 86-ата минута, когато Горан Пандев отбеляза втори гол за домакините, който се оказа и победен.

Така Наполи ще играе на четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия. Място там вече си осигуриха Рома, Киево, Лацио, Сиена и Ювентус. Оставащите и все още неизиграни мачове от осминафиналите на надпреварата са Милан – Новара и Интер - Дженоа.

Napoli: Rosati, Fernandez, Cannavaro, Britos (29' st Donadel), Zuniga, Inler (13' st Maggio), Dzemaili, Dossena, Hamsik, Vargas (1' st Pandev), Cavani. A disp. Colombo, Fideleff, Grava, Chavez. All. Mazzarri
Cesena: Ravaglia, Vesi, Benalouane, Rossi, Lauro, T.Arrigoni (29' st Martinez), Colucci (15' st Candreva), Popescu (29' pt Parolo), Rennella, Ghezzal, Bogdani. A disp. Calderoni, Cica, L.Arrigoni, Lolli. All. Arrigoni
Arbitro: Doveri di Roma
Marcatori: 20' pt Popescu, 20' st Cavani, 40' st Pandev
Note: ammoniti Cavani, Ghezzal