неделя, 29 януари 2012 г.

Дженоа потрепери за успеха си над Наполи

Дженоа неприятно изненада Наполи в двубой от 20-ия кръг на Серия А, но се наложи да потрепери за домакинския си успех си с 3:2. Тимът, воден от Валтер Мадзари, губеше с 0:3 до 81-ата минута, но Единсон Кавани и Езекиел Лавеци частично отсрамиха своите.
Двубоят започна с умерено темпо, без видим превес на някой от съперниците, но равностойните действия продължиха до 31-ата минута. Тогава Родриго Себастиан Паласио откри резултата след прецизен пас на Алберто Джилардино. Само след 5 минути домакините вкараха втори гол и задачата на гостите от Неапол стана още по-трудна. Така завърши и първата част.
     През второто полувреме момчетата на Мадзари заиграха по-концентрирано, създаваха по-интересните положения, но вместо това получиха трети гол. Паласио за трети път накара Морган де Сактис да извади топката от вратата си.
След тези три гола обаче двубоят не бе завършил. Интригата остана до последните секунди. То това положение се стигна след голове на Кавани и Лавеци в рамките само на 1 минута – ‘81 и ‘82. Главният съдия даде и пет минутно продължение, но късметът и силите не стигнаха на гостите да измъкнат точката.
     След този двубой Наполи заема 7-ото място във временното класиране с 29 точки, а Дженоа е 9 с 27.

Genoa-Napoli 3-2

Genoa: Frey, Granqvist, Kaladze, Moretti, Jankovic (28' st Seymour), Mesto, Biondini (37' st Sampirisi), Kucka, Sculli (34' st Birsa), Palacio, Gilardino. A disp. Lupatelli, Ze' Eduardo, Jorquera, Pratto. All. Marino
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro (45' pt Maggio), Britos, Zuniga (12' st Cavani), Gargano, Dzemaili, Dossena, Hamsik, Lavezzi, Pandev (28' st Vargas). A disp. Rosati, Grava, Fernandez, Inler. All. Mazzarri
Arbitro: Rocchi di Firenze
Marcatore: 31' pt Palacio, 36' pt Gilardino, 25' st Palacio, 36' st Cavani, 37' st Lavezzi
Note: prima del match osservato un minuto di silenzio in memoria di Oscar Luigi Scalfaro. Ammoniti Kucka, Cannavaro, Lavezzi, Mesto, Dzemaili, Jankovic, Palacio