сряда, 25 януари 2012 г.

Наполи изхвърли Интер от Купата на Италия

С два гола на основния си реализатор Кавани тимът на Наполи елиминира с 2:0 Интер  от турнира за купата на Италия. Миланският гранд бе актуалния носител на отличието и през месец май в Рим със сигурност друг отбор ще ликува с него. Домакините от Неапол започнаха в схема 3-4-3-1, като зад Кавани наставникът Валтер Мадзар бе разположил Езекиел Лавеци и Марек Хамшик. Треньонът на гостите пък Клаудио Раниери  бе избрал малко по-дефонзивна тактика 4-4-1-1 и зад единственото острие Диего Милито като титуляр започна холандецът Уесли Снайдер.

Преди почивката Наполи седеше по-добре на терена, докато "нерадзурите" не създадоха нито една сериозна голова опасност пред Морган Де Санктис. От другата страна се откриха добри шансове пред Валтер Гаргано и Кристиан Маджо, но само толкова.
През втората част играта се оживи и в 49-ата минута Тиаго Мота извърши нарушение в наказателното поле, за което реферът Чели посочи бялата точка. От нея Кавани не остави шансове на Лука Кастелаци и "адзурите" от Юг поведоха с 1:0. Гостите потърсиха изравняването, като те имаха претенции за непозволена игра срещу Милито в опасна близост до рамката на Наполи. Дузпа обаче не бе отсъдена. В последните секунди отново Кавани бе в центъра на всичко. Уругваецът бе по-съобразителен от Андреа Ранокиа и вратаря на Интер и направи 2:0.
С този успех Наполи вече мисли за полуфинала в турнира, където южняците ще премерят сили със Сиена. Отборът от "Сан Паоло" е по-лесния полуфинален двубой, защото в другия Ювентус чака победителя от последния четвъртфинал Лацио - Милан. Интер пък вече ще трябва да се концентрира само върху Серия "А" и Шампионската лига.

НАПОЛИ - ИНТЕР 2:0
1:0 Кавани (50 - дузпа)
2:0 Кавани (90+)

НАПОЛИ: Де Санктис, Кампаняро, Канаваро, Ароника, Маджо, Инлер (83 - Джемайли), Гаргано, Сунига, Хамшик (87 - Досена), Лавеци (65 - Пандев), Кавани

ИНТЕР: Кастелаци, Майкон, Ранокиа, Самуел, Киву, Санети, Мота (77 - Сарате), Камбиасо, Оби (46 - Алварес), Снайдер, Милито