неделя, 3 февруари 2013 г.

"Сан Паоло" ликува - Наполи настигна Юве

Отборът на Наполи се изравни по точки - 49, с лидера в класирането в италианската Серия „А" Ювентус. Това стана факт, след като неаполитанци спечелиха с 2:0 домакинството си на Катания в двубой от 23-ия кръг в Калчото. И двете попаденията домакините отбелязаха преди почивката.
Марек Хамшик даде преднина на своите в 31-ата минута, когато засече на празна врата прострелно центриране на Хуан Зунига. В заключителните секунди на полувремето домакините повториха упражнението. Отново прострелно центриране от ляво, този път дело на Хамшик, бе засечено от капитана на тима Паоло Канаваро - 2:0. Гостите пък имаха сериозни претенции за дузпа в минутите след първия гол, но главният рефер не счете за умишлена играта с ръка в полето на Зунига.
   След почивката темпото на игра спадна, за което вина имаше и тежкия терен в Неапол. Домакините обаче си бяха свършили работата през първата част и търпеливо дочакаха последния съдийски сигнал, който да ознаменува победата и новите 3 точки.
От своя страна Катания сложи край на серията от 3 поредни победи и не успя за първи път в историята си да спечели 4 мача поред в Серия „А".
   Ювентус и Наполи са новите лидери в класирането, или така ще бъде поне тази нощ. В неделя, от 13:30 на обяд българско време, „старата госпожа" гостува на Киево.

НАПОЛИ - КАТАНИЯ 2:0
1:0 Хамшик (31')
2:0 Канаваро (44').

Napoli: De Sanctis, Grava, Cannavaro, Gamberini, Mesto, Dzemaili, Behrami (63' Inler), Hamsik (76' Insigne), Zuniga (84' Armero), Pandev, Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Rolando, Donadel, El Kaddouri, Calaiò. All.Walter Mazzarri
Catania: Andujar, Bellusci, Spolli, Rolin, Capuano, Izco, Lodi (88' Doukara), Biagianti (68' Almiron), Barrientos, Bergessio, Gomez. All. Rolando Maran
Arbitro: Calvaresi di Teramo
Marcatori: 31' Hamsik, 44' Cannavaro
Note: ammoniti Behrami, Grava