неделя, 8 декември 2013 г.

Наполи и Удинезе не можаха да се бият в голово зрелище за 3-3

Неаполитанците повеждаха на два пъти, но фриуланите не се предадоха до последно
     Наполи и Удинезе не можаха да се бият в голово зрелище завършило  3-3 в двубой от 15-ия кръг на италианската Серия „А”.  Двата отбора направиха истински спектакъл. Неаполитанците повеждаха на два пъти, но фриуланите не се предадоха до последно и си заслужиха точката.
    Двубоят на „Сан Паоло” в Неапол започна равностойно, но все пак домакините успяха да вземат комфортен аванс от две попадения, дело на македонеца Горан Пандев (38, 41), който се възползва последователно от извеждащи подавания на Фернандес и Игуаин. В заключителните секунди на първата част обаче аржентинецът Федерико Фернандес (45-авт.) си вкара автогол и намали резултата до 2:1.

След почивката гостите стигнаха до изравнителен гол, дело на Бруно Фернандес (70). Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като в ответната атака Гонсало Игуаин (71) отново даде преднина на домакините. „Фриуланите” обаче не се предадоха по никакъв начин и сръбският бранител Душан Баста (80) отново възстанови статуквото за 3:3. До края на мача и двата тима потърсиха победата, но не успяха да стигнат до ново попадение.
    Наполи трябва да победи Арсенал у дома с поне 3 гола разлика или да чака издънка на Борусия (Дортмунд) в Марсилия, за да се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига. Отборът на Рафаел Бенитес има 32 точки и продължава да заема трето място във временното класиране на Серия „А”. Удинезе пък се изкачи на 12-а позиция със 17 пункта.
НАПОЛИ: Рафаел, Маджо, Ревейер (81 Армеро), Ф. Фернандес, Албиол, Инлер, Джемайли (78 Бехрами), Кайехон, Пандев (74 Мертенс), Инсине, Игуаин
УДИНЕЗЕ: Бъркич, Орто (68 Майкусел), Габриел Силва, Данило, Домици, Б. Фернандес (84 Налдо), Ладзари, Перейра, Баста, Алан, Нико Лопес (80 Зиелински)