неделя, 1 февруари 2015 г.

Наполи с нова победа в мач с куриозни автоголове

Отборът на Наполи победи с 2:1 като гост Киево в двубой от 21-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата ще се запомни с два комични автогола - по един за всеки от двата тима. Футболистите на Рафаел Бенитес все пак се пребориха за победата и се доближиха на 4 точки зад втория Рома и на 11 зад лидера Ювентус. Киево пък е 18-и и е на точка зад 17-ия Каляри, който е извън зоната на изпадащите. В 18-ата минута новото попълнение на Наполи Маноло Габиадини се озова очи в очи с вратаря Албано Бисари, последният изби топката, но тя се удари в тялото на Бощиян Сесар и се търкулна във вратата на "летящите магарета".

Също толкова куриозен бе и автоголът на Мигел Бритос, с който Киево изравни резултата в 25-ата минута. Футболист на веронци центрира към Серджо Пелисиер, вратарят Рафаел Кабрал изби топката, но право в тялото на Бритос и оттам тя попадна в мрежата на гостите. Гостите все пак грабнаха трите точки. В 62-ата минута намиращият се до точката за изпълнение на дузпа Габиадини получи топката от Иван Стринич и с хубав удар по земя с левия крак насочи кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Бисари. До края на мача домакините не успяха да се доберат поне до равенство и Наполи записа трета поредна победа в шампионата и пета в последните си шест мача. Киево пък претърпя трето поредно поражение и няма победа в последните си пет срещи.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Britos, Strinic, Jorginho (69' Gargano), Lopez Silva, Gabbiadini (65' Callejon), De Guzman, Mertens (78' Hamsik), Higuain. A disp.Andujar, Colombo, Luperto, Inler, Duvan. All.Rafa Benitez
ChievoVerona: Bizzarri, Gamberini, Cesar (81' Christiansen), Zukanovic, Schelotto, Izco, Radovanovic, Hetemaj, Birsa (61' Botta), Paloschi (71' Meggiorini), Pellissier. All. Eugenio Corini
Arbitro: Banti di Livorno
Marcatori: 18' Cesar (aut.), 25' M. Britos (aut.), 62' M. Gabbiadini
Note: ammoniti Botta.