неделя, 8 февруари 2015 г.

Наполи с четвърта поредна победа

Наполи записа четвърта поредна победа в италианското първенство, след като се наложи с 3:1 при домакинството си на Удинезе в мач от 22-я кръг. Домакините бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата.
    Наполи поведе в 8-та минута, когато Гонсало Игуаин направи двойно подаване с Дрийс Мертенс, който премина през двама футболисти на Удинезе и излезе сам срещу Орестис Карнезис, след което изпрати топката в долния му ляв ъгъл.
    Наполи бързо успя да удвои своята преднината. В 21-та минута Дрийс Мертенс подаде към Марек Хамшик, който с перфектен извеждащ пас намери Маноло Габиадини, който остана сам срещу Карнезис и направи резултата 2:0.  Удинезе можеше да върне интригата в мача в 25-та минута, когато Алан навърза трима футболисти на Наполи, след което стреля от границата на наказателното поле, но Рафаел успя да докосне топката, след което тя срещна напречната греда.

„Фриуланите“ все пак се върнаха в мача в 27-та минута, когато Бритос и Рафаел сбъркаха фатално, а от това се възползва Сирил Теро, който вкара и намали пасива на Удинезе.  Гостите можеха да изравнят резултата в 40-та минута, когато Джовани Паскуале направи добър пробив отляво, след което центрира в наказателното поле на Наполи, където на втора греда Силван Видмер бе оставен непокрит, но отблизо не успя да вкара, а стреля неточно в аут.  Наполи стигна до трети гол в 59-та минута, когато Дрийс Мертенс центрира от фаул в наказателното поле на Удинезе, а Сирил Теро си отбеляза нелеп автогол, след като засече топката във вратата на Карнезис.  Бруно Фернандес изпълни по перфектен начин пряк свободен удар в 74-та минута, но Рафаел се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.  Две минути по-късно Джонатан де Гузман изпробва рефлекса на Карнезис, а вратарят на Удинезе спаси.
    Наполи бе изключително близо до това да отбележи четвърти гол в 90-та минута, когато Джонатан де Гузман пусна много добър пас към Хосе Кайехон, който след това подаде на Гонсало Игуаин. Аржентинецът върна на Де Гузман, който стреля, но на сантиметри в страни от левия страничен стъбл на вратата на Карнезис.
    Наполи се утвърди на третото място в Серия А с 42 точки, докато Удинезе е дванадесети с 28 точки.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam, Gargano (82' Jorginho), Inler, Gabbiadini (55' Callejon), Hamsik, Mertens (66' De Guzman), Higuain. A disp.Andujar, Colombo, Henrique, Koulibaly, Strinic, David Lopez, Duvan. All.Rafa Benitez
Udinese: Karnezis, Hertaux, Danilo, Piris, Widmer, Allan, Guilherme, Hallberg (63' Aguirre), Pasquale, Fernandes (78' Perica), Thereau (87' Gabriel Silva). All. Andrea Stramaccioni
Arbitro: Di Bello di Brindisi
Marcatori: 8' D. Mertens, 21' M. Gabbiadini, 27' Thereau, 59' Thereau (aut.)
Note: ammoniti Hallberg, Allan, Mertens, Pasquale, Higuain, Hertaux