неделя, 15 февруари 2015 г.

Палермо прекъсна победната серия на Наполи

Отборът на Палермо прекъсна победната серия на Наполи и стигна до успех с 3:1 у дома в мач от 23-ия кръг на Серия „А”. Българинът Ивайло Чочев се появи като смяна в 69-ата минута, но не направи нищо запомнящо се.  „Орлите” поведоха още в 14-ата минута с изключителен гол на Ашраф Лазаар от около 30 метра. Мароканецът изстреля истинска бомба, като в края на полета си топката промени траекторията си и подлъга Рафаел.  В 36-ата Франко Васкес направи резултата 2:0, като отбеляза втория красив гол в срещата. Пиазон проби добре отдясно, обърна фронта на атаката с пас към Дибала. Аржентинският нападател пусна топката към Васкес, който с прецизен удар от дъгата пред наказателното удвои аванса на домакините.
    През втората част Наполи заигра по-добре, а малко след подновяването на играта Кайехон стреля опасно от пряк свободен удар, но прати топката малко над вратата.  Въпреки, че гостите заиграха по-добре, Палермо стигна и до трети гол. В 65-ата Дибала проби отляво, центрира към Васкес. Аржентинецът свали топката с глава към Ригони, който отблизо не пропусна.
    Към края на срещата Наполи стигна до почетен гол. Де Гузман центрира от свободен удар, а Габиадини отбеляза много елегантно попадение, след като вкара топката с пета.
   С победата си Палермо се изкачва до седмата позиция, като вече има 33 точки, докато Наполи остава трети с 42.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Britos, Strinic, Jorginho, David Lopez (69' Gargano), Callejon, Hamsik, De Guzman, Higuain (74' Duvan). A disp.Andujar, Colombo, Henrique, Ghoulam, Koulibaly, Inler. All.Rafa Benitez
Palermo: Sorrentino, Rispoli, Andelkovic, Terzi, Lazaar, Bolzoni, Rigoni, Barreto (86' Jajalo), Quaison (69' Chochev), Vazquez (79' Belotti), Dybala. All. Giuseppe Iachini
Arbitro: Mazzoleni di Bergamo
Marcatori: 14' Lazaar, 36' Vazquez, 65' Rigoni, 83' M. Gabbiadini
Note: ammoniti Higuain, Rispoli, Rigoni, Bolzoni