четвъртък, 19 февруари 2015 г.

Наполи се подигра с Трабзонспор на собствения му стадион

Наполи се забавлява в Турция
      Тимът на Рафа Бенитес Наполи уби интригата преди реванша срещу Трабзонспор, след като днес отбеляза четири безответни гола и е почти сигурен осминафиналист за следващата фаза на Лига Европа. Наполи не срещна никаква съпротива в двубоя, а головата сметка на италианците откри Енрике още в 6-ата минута. Игуаин (20`), Габиадини (27`) и Запата (90+2`) също записаха имената си сред голмайсторите, а Мертенс пропусна да се разпише в 85-ата, изпускайки дузпа.
    Тимът на Рафа Бенитес реши всичко в двубоя за по-малко от половин час игра, вкарвайки три безответни попадения. Още в първите минути на двубоя стана видно, че гостуващият тим ще диктува темпото на игра. При центриране от корнер в 6-ата минута и рикошет Кулибали остана сам срещу Арикан, но турският страж изби с крак, топката бе засечена от въздуха с глава от Енрике, който насочи точно кълбото, отривайки резултата.  Игуаин и Габиадини напълно обезличиха защитата на турския тим, която допускаше прекалено елементарно да бъде преодолявана. В 20-ата минута Габиадини направи отличен самостоятелен рейд отляво и пусна към Игуаин, който връхлиташе на далечната греда и вкара за 2:0 на празна врата.
   Седем минути по-късно гол на Габиадини смълча за трети път трибуните на „Хюсеин Авни Акер". Раул Албиол изведе италианеца между двама бранители, Габиадини пое топката отлично с гръб към вратата, завъртя се и пусна кълбото между краката на Арикан за 3:0.
Трима бранители на домакините не успяха да спрат Игуаин в 33-ата, но аржентинецът не успя да се разпише за втори път, тъй като ударът му намери напречната греда.
   В началото на втората част Трабзонспор наложи краткотраен натиск, но турския тим не успяваше да стигне до чисто голово положение.  Удар на Мертенс в 51-ата мина над напречната греда, а минути по-късно Игуаин стреля право в ръцете на Арикан. Аржентинецът изведе Мертенс отляво, но стража на Трабзонспор излезе да скъси ъгъла и изби удара на белгиеца.
   В средата на полувремето недоволството на феновете по трибуните стана по-видно, започвайки да освиркват футболистите на Ерсун Янал.  Най-чистото положение за домакините бе създадено в 74-ата минута, когато Кардосо направи фрапантен пропуск от близо 10 метра от вратата.
   Шанс за четвърти гол за Наполи имаше в 84-ата минута, след като Драйс Мартенс бе повален в наказателното поле на домакините и главният рефер отсъди дузпа. Белгиецът сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но стреля неточно и топката премина на сантиметри от лявата греда.
   Четвърто попадение все пак падна, а негов автор бе влезлият като резерва в 80-ата минута Запата. Във втората минута на добавеното Кайехон шутира отляво, Арикан изби, но про добавката Запата бе точен, оформяйки крайното 4:0 за Наполи.

Napoli: Andujar, Henrique, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Gargano (46' David Lopez), Inler, Gabbiadini, De Guzman (70' Callejon), Mertens, Higuain (80' Duvan). A disp.Rafael, Britos, Maggio, Hamsik. All.Rafa Benitez
Trabzonspor: Hakan Arikan, Bosingwa, Demir, Medjani, Dogan, Aydogdu (86' Yavru), Ylmaz, Hurmaci (90' Nizam), Hatik, Zengin, Cardoso. All. Ersun YANAL
Arbitro: Bezborodov (Russia)
Marcatori: 6' A. Henrique, 20' G. Higuain, 27' M. Gabbiadini, 90'+2' D. Zapata
Note: ammoniti Hatik, Demir.

В Наполи вече могат да празнуват класирането си за 1/8финалите на Лига Европа, след като отнесоха с 4:0 Трабзонспор, при това в Турция.

Италианският тим не остави шансове на домакините, като победата му можеше да бъде и доста по-убедителна.

Неаполитанците решиха изхода от мача, но почти сигурно и крайния победител за двайсетина минути до почивката, след като между 6-ата и 27-ата минута вкараха 3 гола.

Първо след корнер Кулибали пропусна, вратарят изби, но право на главата на Енрике, който го прехвърли и изведе своите напред. В 20-ата минута Гонсало Игуаин се възползва от добра работа на Габиадини и удвои преднината.

След това асистентът за второто попадение, записа името си сред реализаторите. Изведен срещу вратаря, Габиадини копна топката над него и направи резултата 3:0. До почивката Игуаин удари греда, а Габиадини накара вратаря на Трабзон да прави класно спасяване след негов шут.

След почивката двубоят до голяма степен се доиграваше, като класата на италианците бе очевидна. Дрийс Мертенс си позволи дори да изпусне дузпа, преди в добавеното време Дуван Сапата все пак да вкара четвъртия гол за своя отбор.