понеделник, 20 септември 2010 г.

Sampdoria-Napoli 1-2

Наполи надви Сампдория след уникална драма

Амбициозният тим на Наполи записа първа победа от началото на сезона в Серия "А". Южняците направиха впечатляващ обрат при визитата си на Сампдория и се изкачиха в първата половина на таблицата. Всичко най-интересно се случи в последния четвърт час на срещата. Домакините успяха да поведат с гол от дузпа на Антонио Касано, но радостта им бе кратка. Само за две минути (между 84-ата и 86-ата) Марек Хамшик и Едисон Кавани на два пъти простреляха Джанлука Курчи и отмъкнаха трите точки в Неапол.

Поражението днес сложи край на серията на Сампдория без загуба у дома. Генуезците не бяха губили на "Луджи Ферарис" цели 20 месеца, като за последно отстъпиха на Палермо.

Освен с любопитни положения, двубоят беше изпъстрен и с грубости, заради които реферът Паоло Валери вдигна 9 жълти картона.

През първото полувреме мачът беше равностоен, но без много голови ситуации. Това се промени след почивката, когато и двата отбора тръгнаха с всички сили да търсят победата.В 66-ата минута Стефано Губерти от домакините уцели гредата, а малко по-късно същото стори и опорният халф на Наполи Валтер Гаргано.

Звездата на Самп Антонио Касано изведе тима си напред в резултата, отбелязвайки дузпа в 78-ата минута. Този гол дойде противно на логиката, защото Наполи бе по-съзидателният отбор. В 84-ата минута словашкият национал Марек Хамшик се разписа за 1:1, a скоро след това Кавани вкара и втори гол за Наполи, с който осигури победата за отбора на Валтер Мадзари.

С попаденията си днес Кавани и Касано вече имат по три гола от началото на сезона и са водачи в листата на стрелците, заедно със Самуел Ето'о от Интер.

Sampdoria: Curci, Zauri, Gastaldello, Lucchini, Zauri, Semioli (27' st Mannini), Palombo, Dessena, Guberti (35' st Koman), Cassano, Pazzini (30' st Pozzi). A disp. Da Costa, Obiang, Cacciatore, Volta. All. Di Carlo

Napoli: De Sanctis, Grava, Cannavaro, Campagnaro, Maggio, Pazienza, Gargano, Dossena, Hamsik, Cavani, Lavezzi (46' st Sosa). A disp. Iezzo, Aronica, Vitale, Cribari, Yebda, Dumitru. All. Mazzarri

Arbitro: Valeri di Roma
Marcatori: 33' st Cassano rig. (S), 38' st Hamsik (N), 41' st Cavani (N)
Note: ammoniti Lucchini, Campagnaro, Lavezzi, Grava, Gargano, Pazienza, Curci, Gastaldello, Mannini।