неделя, 26 септември 2010 г.

Кавани изригна.

Кавани изригна, Наполи обърна Чезена в мач с 5 гола

Двукратният италиански шампион Наполи победи с 4:1 Чезена в първия неделен мач от кръга в калчото. Бившият тим на Диего Марадона владееше инициативата почти през цялата среща, макар южняците да изоставаха в резултата 20 минути преди края.

Първото полувреме не предложи голове, като макар и безплоден натискът на гостите от Неапол бе осезаем. След почивката домакините поведоха в резултата с гол в 48-ата минута на защитника Марко Пароло. По този начин временно Чезена излезе на върха в класирането с равни точки с шампиона Интер. В 72-ата минута обаче Езекиел Лавеци изравни с първия си гол за сезона, а след това Марек Хамшик от дузпа и Кавани (2) донесоха трите точки на гостите.

Последните попадения в мача бяха под номер 4 и 5 в Серия "А" за Кавани, с което уругваецът затвърждава добрата си форма. Така Наполи събра актив от 8 точки, докато Чезена остана със 7.

Cesena: Antonioli, Ceccarelli, Pellegrino, Von Bergen, Nagatomo, Appiah (38' st Malonga), Colucci, Parolo (18' st Caserta), Schelotto, Bogdani, Giaccherini (30' st Lauro). A disp. Cavalieri, Benaoulane, Tachtsidis, Jimenez. All. Ficcadenti

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cribari (29' st Cannavaro), Aronica, Zuniga, Yebda (15' st Gargano), Pazienza, Dossena, Sosa (15' st Cavani), Hamsik, Lavezzi. A disp. Iezzo, Santacroce, Maggio, Dumitru. All. Mazzarri

Arbitro: Damato di Barletta
Marcatore: 4' st Parolo (C), 27' st Lavezzi (N), 36' st Hamsik rig. (N), 44' st Cavani (N), 47' st Cavani
Note: espulso Mazzarri al 5' st per proteste। Ammoniti Schelotto e Lauro.