четвъртък, 11 ноември 2010 г.

Наполи излезе трети

Наполи излезе трети след успех в последната минута
Отборът на Наполи продължава успешното си представяне в Серия А, след като спечели макар и трудно с 1:0 гостуването си на Каляри от 11-ия кръг। Единственият гол в мача падна в даденото от съдията продължение, когато точен бе Езекиел Лавеци। Така гостите записаха трети пореден успех в актива си и излязоха на третата позиция във временното класиране. Наполи бе отборът, който стоеше по-добре на терена в началните минути на мача и Валтер Гаргано и Езекиел Лавеци имаха възможност да обстрелват вратата но без успех. Постепенно обаче домакините изравниха играта и отговориха с две положения пред Ненe и Алесандро Матри. В края на частта пък Хосе Ернесто Соса отправи хубав удар от фаул но не успя да уцели рамката на вратата.
Второто полувреме ситуацията на терена не се промени драстично и гостите продължиха да имат леко игрово преимущество, но не успяваха да го материализират. Те обаче не се предадоха до последната минута и в последната минута на даденото от съдията продължение при една бърза контраатака Езекиел Лавеци успя да отбележи толкова важния гол, който донсе трите точки на неговия тим.
След този успех Наполи излезе на третата позиция в класирането с актив от 21 точки. Каляри пък остава 15-ти с 11 точки в актива си.
Cagliari: Agazzi, Perico, Canini, Astori, Agostini, Biondini, Conti, Laner (43' pt Nainggolan), Cossu (21' st Pinardi), Nenè (31' st Acquafresca), Matri. A disp. Pelizzoli, Biasi, Ariaudo, Magliocchetti. All. Bisoli
Napoli: De Sanctis, Santacroce (15' st Campagnaro), Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano, Yebda, Dossena (42' pt Zuniga), Hamsik, Sosa (11' st Cavani), Lavezzi. A disp. Iezzo, Grava, Blasi, Dumitru. All. Mazzarri
Arbitro: Rocchi di Firenze
Marcatore: 49' st Lavezzi
Note: ammoniti Cossu, Yebda, Nainggolan, Gargano, Biondini, Pinardi।