понеделник, 22 ноември 2010 г.

Наполи разби Болоня

Наполи разби Болоня, изпревари Юве и вече е трети

Отборът на Наполи разби с 4:1 като домакин Болоня в последната среща от 13-ия кръг на Серия "А". Головете за неаполитанците отбелязаха Кристиан Маджо - още в 3-ата минута, Марек Хамшик, който бе точен на два пъти - в 37-ата и 48-ата минута, и Кавани в 74-ата, а за Болоня се разписа Рикардо Меджорини в 68-ата минута.

Маджо откри резултата с глава след изпълнение на ъглов удар, а словашкият халф Хамшик бе точен осем минути преди края на първата част с удар с левия крак. Преди това, защитникът на Наполи Паоло Канаваро се контузи и бе заменен принудително в 22-ата минута от Санчес Крибари.

Три минути след почивката Хамшик вкара втория си гол в мача - почти от голлинията, след изпълнение на ъглов удар। В 65-ата минута и гостите трябваше да извършат принудителна смяна, тъй като защитникът Даниеле Портанова се контузи и на негово място в игра влезе Вангелис Морас. В 68-ата минута резервата Рикардо Меджорини реализира почетното попадение за гостите с глава. В 74-ата минута уругвайският нападател Единсон Кавани също записа името си сред голмайсторите, за да направи резултата 4:1. Той бе точен с удар отблизо след асистенция на резервата Хосе Ернесто Соса.

След тази победа Наполи се изкачи на трето място в класирането с 24 точки, изпреварвайки с точка Ювентус, като пред неаполитанците са само Милан с 29 и Лацио с 26. Болоня е на 16-а позиция с 14 точки.

Napoli: De Sanctis, Santacroce, Cannavaro (23' pt Cribari), Campagnaro, Maggio, Gargano, Pazienza, Dossena, Hamsik (12' st Sosa), Lavezzi, Cavani (31' st Maiello). A disp. Iezzo, Grava, Vitale, Dumitru. All. Mazzarri

Bologna: Viviano, Garics (1' st Siligardi), Portanova (20' st Moras), Britos, Rubin, Buscè, Ekdal, Krhin, Della Rocca, Gimenez (1' st Meggiorini), Di Vaio. A disp. Lupatelli, Casarini, Radovanovic, Cherubin. All. Malesani

Arbitro: Gervasoni di Mantova
Marcatori: 3' pt Maggio (N), 37' pt Hamsik (N), 3' st Hamsik (N), 23' st Meggiorini (B), 29' st Cavani (N)
Note: nessun ammonito। Prima del match, osservato un minuto di raccoglimento in memoria di Dino De Laurentiis.