неделя, 28 ноември 2010 г.

Удинезе победи Наполи.

Голмайсторът на Серия "А" от миналия сезон Антонио Ди Натале за пореден път доказа класата си. Днес нападателят на Удинезе наниза хеттрик в мрежата на Наполи, като в знак на уважение към родния си град Неапол Ди Натале не се зарадва истински при попаденията си. Още в 15-ата минута Тото откри за домакините от дузпа, а в самия край на полувремето участникът с Италия на Мондиал 2010 вкара истински шедьовър с фалциран удар от далеч.
След почивката в 57-ата минута рециталът на Ди Натале продължи, като асът на "фриуланите" оформи своя хеттрик с удар от корнер за 3:0. В тази ситуация обаче основната вина за гола пада върху Марек Хамшик, който покриваше близката греда при изпълнението на Тото. Все пак няма и 60 секунди по-късно с плътен удар Хамшик върна интригата в мача с гол за 1:3. В 65-ата минута словашкият национал можеше тотално да върне Наполи в мача, но вратарят Самир Ханданович спаси удара му от точката на дузпата, което прекърши подема на южняците и направи вечерта за Хамшик наистина незабравима.

Паметно остава и представянето на Ди Натале, който бе сменен от своя наставник Франческо Гуидолин в 70-ата минута и обра овациите на премръзналите тифози по трибуните. В предишното домакинство на Удинезе (срещу Лече на 14 ноември) голаджията отново се отчете с хеттрик за успеха с 4:0.
С тази загуба Наполи пропусна възможността да измести Ювентус от третото място в класирането, докато "бианконерите" от Удине запазват място в първата половина на таблицата в калчото.

Udinese: Handanovic, Benatia, Zapata, Domizzi, Isla, Inler, Asamoah, Armeno, Pinzi, Sanchez, Di Natale (25' st Denis). A disp. Belardi, Angella, Badu, Coda, Floro Flores, Corradi. All. Guidolin
Napoli: De Sanctis, Santacroce (29' st Dumitru), Cannavaro, Campagnaro, Maggio, Pazienza (21' st Maiello), Gargano, Dossena (8' st Vitale), Hamsik, Lavezzi, Cavani. A disp. Iezzo, Grava, Cribari, Zuniga. All. Mazzarri
Arbitro: Romeo di Verona
Marcatore: 16' pt Di Natale rig. (U), 45' pt Di Natale (U), 12' st Di Natale (U), 13' st Hamsik (N)
Note: ammoniti De Sanctis, Maggio, Cannavaro, Pinzi, Benatia, Domizzi. Al 20' st Handanovic ha parato un rigore ad Hamsik.