неделя, 14 ноември 2010 г.

Наполи загуби от Лацио.

Лацио отново полетя след шоу на Сарате

Отборът на Лацио спечели сблъсъка между втория и третия до този кръг с Наполи на „Олимпико" и се изкачи отново на върха в калчото. „Орлите" надвиха тима на Валтер Мадзари с 2:0 след попадения на Мауро Сарате (15) и Серджо Флокари (61). Така играчите от Рим вече имат актив от 25 точки от 12 мача и са лидери преди дербито на Милано тази вечер. При положение, че „росонерите", които имат 23 точки, не победят, „небесносините" от италианската столица, ще останат на върха.

Около 40 000 тифози пристигнаха на „Олимпико" в неделя на обяд, като по-голямата част от тях останаха доволни от видяното и изпратиха футболистите на Еди Рея с овации. Лацио така спря негативната си серия от две поредни загуби в рамките на няколко дни срещу Рома (0:2) и Чезена (0:1), записвайки осми успех.

За южняците поражението е трето и засега остави отбора на трета позиция с актив от 21 точки. Наставникът на домакините Рея бе посрещнат много топло от близо 5000 тифози на Наполи, който още помнят прекараните пет години на специалиста на „Сао Паоло". Специалистът заложи на Сарате вместо на капитана Томазо Роки.

Именно аржентинецът бе в основата на успеха, отблеязвайки първия гол в мача, след като бе изведен отлично от Стефано Маури в 15-ата минута и откри резултата с втория си гол за сезона. Гостите имаха претенции, че нападателят е поел топката с ръка преди да нанесе точния удар. 23-годишният нападател пропусна още една възможност до почивката, а в 61-ата минута намери отлично Флокари, който удвои с общо петия си гол в кариерата си срещу Наполи. Попадението му бе четвърто негово за този сезон.

Преди това аржентинската звезда на гостите Езекиел Лавеци нацели горната греда над Фернандо Муслера. Сарате също стреля в горната греда след удар от 20 метра и рикошет в главата на Паоло Канаваро, който бе тотално надигран от десетката на „орлите" днес. Последните минути един от голмайсторите на Серия „А" Кавани пропусна отлична възможност да намали и да върне шансовете за нещо повече от загуба на неговите съотборници.

Lazio: Muslera, Lichtsteiner, Biava, Dias, Radu, Brocchi (39' pt Matuzalem), Ledesma, Zarate, Hernanes, Mauri (29' st Bresciano), Floccari (41' st Garrido). A disp. Berni, Diakitè, Foggia, Rocchi. All. Reja

Napoli: De Sanctis, Grava (18' st Sosa), Cannavaro, Campagnaro, Maggio (11' st Zuniga), Pazienza, Yebda, Vitale, Hamsik (33' st Dumitru), Lavezzi, Cavani. A disp. Iezzo, Santacroce, Cribari, Blasi. All. Mazzarri

Arbitro: Bergonzi di Genova
Marcatore: 15' pt Zarate, 16' st Floccari
Note: ammoniti Dias, Grava, Campagnaro, Sosa.