четвъртък, 3 февруари 2011 г.

Киево свали Наполи на земята и го отдалечи от лидера Милан

Отборът на Киево успя да постигне победа над намиращия се във великолепна форма тим на Наполи и го победи с 2:0 пред собствена публика в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А. Киево бе тимът, който създаде повече положения, а Наполи така и не успя да реализира и си тръгна без точка от срещата.

Първата по-опасна ситуация в мача бе пропиляна от Дженаро Сардо, който от границата на наказателното поле не успя да намери очертанията на вратата на Наполи и прати кълбото в аут.

Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато Давиде Москардели от около десетина метра прати топката неспасяемо в десния ъгъл на Наполи и откри в полза на своя тим.

До почивката Кавани можеше да изравни, но не успя да преодолее Стефано Сорентино и първите 45 минути завършиха при резултат 1:0.

През второто полувреме Киево успя да достигне до втори гол в 50-ата минута, когато Дженаро Сардо не пропусна да вкара от чиста позиция, след като получи топката в наказателното поле на гостите.

Последваха няколко пропуска и пред двете врати, но трети гол в мача така и не падна и Киево постигна победа, с която прекъсна добрата серия на Наполи от четири мача без загуба.

След успехът Киево е 10-ти с 30 точки, а Наполи продължава да заема 2-ата позиция с 43, на 5 от лидера Милан।

Chievo: Sorrentino, Sardo, Mandelli, Andreolli (33' st Cesar), Mantovani, Fernandes, Rigoni, Jokic, Bogliacino (14' st Costant), Moscardelli (41' st Granoche), Pellissier. A disp. Squizzi, Pulzetti, Thereau, Guana. All. Pioli

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano (14' st Sosa), Pazienza, Dossena, Hamsik (36' st Dumitru), Zuniga (1' st Lucarelli), Cavani. A disp. Iezzo, Santacroce, Cribari, Blasi. All. Mazzarri

Arbitro: Orsato di Schio
Marcatore: 20' pt Moscardelli, 5' st Sardo
Note: ammoniti Rigoni, Sardo, Pazienza, Cavani, Cannavaro.