петък, 25 февруари 2011 г.

Две греди попречиха на Наполи да изхвърли Виляреал от Лига Европа

Отборът на Виляреал се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като тази вечер се наложи много трудно с 2:1 над тима на Наполи. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал”, а първият двубой в Италия бе завършил при нулево равенство.

Двубоят започна с множество грешки от страна и на двата отбора в центъра на терена и накъсана игра в първите минути. Все пак италианците навлязоха по-бързо в мача и в 17-ата минута вече водеха с 1:0, след като Лавеци центрира добре отдясно, а капитанът Хамшик бе оставен непокрит и с глава изведе „небесно-сините” напред. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения за засада на словашкия национал.

След гола Наполи продължи Борха Валеро на два пъти бе много близо до изравняване, ала изстрелите му преминаваха на сантиметри от целта. Лавеци, Йебда и Хамшик пък се отчетоха със сериозни пропуски за гостите, преди да се стигне до 42-ата минута, когато Валеро намери елегантно Нилмар в наказателното поле на италианците, а бразилецът с премерен удар по земя в далечния ъгъл възстанови статуквото – 1:1.

„Жълтата подводница” нанесе нов тежък удар на хората на Мацари само 3 минути по-късно, когато Валеро подаде за Роси в лявата част на наказателното поле, италианецът шутира силно с левия крак, кълбото се отби в тялото на бранител на Наполи, излъга Де Санктис и влетя за втори път в мрежата му – 2:1.

Втората част премина почти изцяло под диктовката на италианците, докато Виляреал предимно чакаше възможностите си на контраатака. В 66-ата минута резервата Кавани получи в наказателното поле и шутира силно с десния крак по диагонала, но за негово съжаление топката срещна страничната греда на Лопес.

С наближаването на края на двубоя натискът на неаполитанците се засилваше, но Кавани и Лавеци отправиха неточни удари. Именно последният бе много близо до изравняване на резултата в 76-ата минута, когато центрира от корнер, ала кълбото отново срещна страничната греда на испанския вратар.

До края на двубоя Кавани пропусна още две изгодни положения, но Наполи така и не се добра до изравнителен гол и в крайна сметка отпадна от Лига Европа с общ резултат 1:2. Домакините от Виляреал пък ще срещнат на осминафиналите тима на Байер Леверкузен.

Villarreal-Napoli 2-1

Villarreal: Diego Lopez, Gaspar, Gonzalo, Musacchio, Capdevila, Cazorla (33' st Català), Bruno Soriano, Borja Valero, Cani (36' st Gullon), Nilmar, Rossi (44' st Ruben). A disp. Juan Carlos, Cicinho, Kiko, Mubarak. All. Garrido
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cribari (38' st Mascara), Ruiz, Zuniga, Gargano, Yebda (19' st Pazienza), Dossena, Hamsik, Sosa (8' st Cavani), Lavezzi. A disp. Iezzo, Santacroce, Cannavaro, Maggio. All. Mazzarri
Arbitro: Cakir (Turchia)
Marcatore: 18' pt Hamsik (N), 43' pt Nilmar (V), 47' pt Rossi) (V)
Note: ammoniti Musacchio, Yebda, Ruiz, Cazorla, Campagnaro, Capdevila, Nilmar, Hamsik