понеделник, 7 февруари 2011 г.

Наполи вярва в титлата: на три точки от Милан

Борещият се за титлата в Серия А тим на Наполи успя да вземе ценна домакинска победа над един от фаворитите за изпадане – Чезена. Срещата на „Сан Паоло” завърши при резултат 2:0, а едно от попаденията отново бе на намиращия се във великолепна форма Едисон Кавани.

Още в 3-ата минута Наполи направи първия си пропуск в срещата, след като Хуан Цунига стреля опасно от границата на вратарското поле, но изстрелът му не попадна в очертанията на вратата.

В 13-ата минута домакините все пак достигнаха до попадение, като точен бе Кавани, който получи топката от Кристиан Маджо и от близко разстояние не остави шанс на Антониоли.

При резултат 1:0 изтекоха и първите 45 минути на двубоя.

През второто полувреме Наполи бе пълен господар на терена, но второто попадение падна чак в първата минута на даденото от съдията продължение, когато Хосе Ернесто Соса с неспасяем удар от границата на вратарското поле оформи крайното 2:0.

Така Наполи се възползва от равенството, при което завърши лидерът Милан и вече е само на три точки от „росонерите”, като има актив от 46 и се намира на второто място। Загубата отрежда на Чезена 19-ото място, където отборът има 21 точки.

Napoli-Cesena 2-0

Napoli: De Sanctis, Santacroce, Cribari, Aronica, Maggio, Gargano, Yebda, Zuniga (40' st Dossena), Hamsik (29' st Mascara), Lavezzi (45' st Sosa), Cavani. A disp. Iezzo, Campagnaro, Cannavaro, Lucarelli. All. Mazzarri

Cesena: Antonioli, Dellafiore, Pellegrino, Von Bergen, Santon, Caserta (8' st Sammarco), Colucci, Parolo (36' st Rosina)), Giaccherini (26' st Budan), Jimenez, Bogdani. A disp. Calderoni, Felipe, Ceccarelli, Appiah. All. Ficcadenti

Arbitro: Celi di Campobasso
Marcatore: 13' pt Cavani, 46' st Sosa
Note: ammoniti Maggio, Santacroce,