понеделник, 16 май 2011 г.

Наполи се завърна сред най-добрите след 21 години

Отборите на Наполи и Интер завършиха 1:1 в последната среща от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия "А". Гостите от Интер откриха резултата в 15-ата минута с гол на камерунския си стрелец Самуел Ето'о, който направи безпомощен стража Морган Де Санктис с прекрасен изстрел извън наказателното поле. В последната минута на първото полувреме обаче Хуан Камило Сунига наказа груба грешка в отбраната на "нерадзурите" и Наполи изравни резултата. През второто полувреме нито един от двата тима не успя да стигне до решаващо попадение и Наполи се поздрави с точката, която бе нужна на тима да си осигури третото място в крайното класиране кръг преди края. По този начин футболистите на Валтер Мадзари ще играят директно в групите на Шампионската лига през следващия сезон.
Наполи ще дебютира в Шампионската лига, но се завърща след 21-годишно прекъсване сред най-добрите в Европа, тъй като през 1990 година стана първенец на Италия и игра в КЕШ. Тогава в състава на неаполитанците бе великият Диего Армандо Марадона. Интер пък си гарантира второто място в крайното подреждане. Наполи събра 69 точки, а Интер е със 73 - 8 по-малко от новия шампион Милан.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano, Pazienza, Dossena (38' st Vitale), Zuniga (25' st Yebda), Hamsik (34' st Sosa), Lavezzi. A disp. Iezzo, Santacroce, Ruiz, Lucarelli. All. Mazzarri
Inter: Julio Cesar, Maicon, Ranocchia (32' st Samuel), Materazzi, Nagatomo, Zanetti, Thiago Motta, Cambiasso (30' st Mariga), Kharja, Milito, Eto' o (15' st Pazzini). A disp. Castellazzi, Chivu, Coutinho, Pandev. All. Leonardo
Arbitro: De Marco di Chiavari
Marcatore: 15' pt Eto'o (I), 46' pt Zuniga (N)