неделя, 4 март 2012 г.

Тандемът Кавани-Лавеци взе нова жертва

Отборът на Наполи постигна четвърта поредна победа в първенството на Италия. Днешна жертва бе тимът на Парма, който беше победен с 2:1 насред  неговия „Енио Тардини". Победата за неаполитанците дойде след много добър мач на двете звезди  Единсон Кавани и Езикел Лавеци, които отбелязаха по едно попадение за важната победа.
Първата част от днешната среща започна доста скучно.
Интересните положения за зрителите дошли на „Енио Тардини" липсваха, като най-същественото за първите двадесет минути бе принудителната смяна на Мигел Анхел Бритос от състава на Наполи. На негово място се появи аржентинският национал Уго Кампаняро. Пет минути преди края на първата част отборът на Валтер Мадзари достигна до първо попадение в срещата. Голът бе дело на уругвайския стрелец Единсон Кавани, който не остави никакви шансове за стража на „пармалатите" Антонио Миранте при добавката си след пропуснатата от него дузпа няколко секунди по-рано.http://images2.gazzettaobjects.it/Hermes%20Foto/2012/03/04/0M0D0HFF--630x365.jpg?v=201203041420
Второто полувреме продължи да изобилства от множество жълти картони и малко качествени отигравания. В 77-ата минута тифозите на Парма имаха своя повод за радост, след като опитният Кристиан Дзакардо изравни резултата в днешната среща.
Асистенцията бе дело на Габриел Палета. Изравнителното попадение активизира гостите от Неапол. След няколко опасни атаки, Езикел Лавеци се успя да отбележи и отново да даде гол аванс на своя отбор. Попадението падна в 86-ата минута.
По този начин възпитаниците на Валтер Мадзари продължиха чудесната си победна серия.  С актива си от 43 точки Наполи се намира на пета позиция, която е на две точки разлика от местата даващи право на участие в Шампионската лига догодина. Съставът на Парма се намира на 14-та позиция със събрани 29 точки.

ПАРМА - НАПОЛИ 1:2
0:1 Кавани (40'), 1:1 Дзакардо (77'), Лавеци (86')
Стадион: „Енио Тардини"
Съдия: Паоло Валери
ПАРМА: 83.Миранте, 5.Дзакардо, 29. Палета, 33. Сантакроче, 23. Модесто, 8. Галопа, 24. Мусачи(85-Валдес), 15. Марига, 7. Биабияни, 21. Окака Чука(76-Маркес), 10. Джовинко
НАПОЛИ: 1.Де Сантис, 2. Грава(36-Фернандес), 28. Канаваро, 85. Бритос(19-Кампаняро), 11. Маджо, 23. Гаргано(59-Инлер), 20. Дземали, 8. Досена, 17. Хамшик, 22. Лавеци, 7. Кавани