събота, 10 март 2012 г.

Наполи разнищи Каляри в изключителен голов трилър

Отборът на Наполи разгроми гостуващия Каляри в страхотен мач с нетипична за Серия „А” резултатност.
    В среща от 27-ия кръг неаполитанци постигнаха успех с 6:3, а зрителите по трибуните на „Сан Паоло” със сигурност са останали доволни от видяното.  Началото на головия спектакъл бе поставено от Марек Хамшик, който се раписа в 10-ата минута от дъгата на наказателното поле.
   Девет минут по-късно Паоло Канаваро удвои преднината на домакините, засичайки с глава перфектно центриране на Езекиел Лавеци.

Резултатът доби класическо изражение след нелеп автогол на Давиде Астори в 30-ата минута.
Седем по-късно обаче Хоакин Ларивей намали преднината на Наполи, бележейки с глава след центриране на Даниеле Конти.  За да стане футболната картина в Неапол още по-пълна и пъстра в 56-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините, която бе реализирана от Лавеци.

Събитията на терена се случваха със зашеметяваща скорост, а головете валяха един след друг.
В 70-ата минута Валтер Гаргано направи резулата 5:1 в полза на „адзурите” с гол от дестина метра след асистенция на Кавани.
Хоакин Ларивей обаче отново напомни за себе си в 77-ата минута, бележейки второто си попадение в мача отново с глава, но този път топката бе доставена от Виктор Ибарбо.
Това обаче не бе всичко. Шест минути преди края на редовното време Кристиан Маджо отбеляза шесто попадение във вратата на Микаел Агаци, който със сигурност е най-нещастният човек в цяла Италия тази вечер. Черешката на тортата сложи Ларивей, който оформи своя хеттрик в даденото от съдията продължение, след като двамата с Ибарбо повториха предишното си изпълнение.

Така след необичайната голеада на „Сан Паоло” Наполи се изкачи на четвърта позиция с актив от 46 точки, докато Каляри е 15-и с 31.

Napoli-Cagliari 6-3

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Zuniga, Gargano (29' st Vargas), Inler, Dossena, Hamsik (18' st Maggio), Lavezzi (14' st Cavani), Pandev. A disp. Rosati, Fernandez, Fideleff, Ammendola. All. Mazzarri
Cagliari: Agazzi, Pisano (1' st Perico), Canini, Astori, Agostini, Dessena (21' st Gozzi), Conti, Naingollan (31' pt Thiago Ribeiro), Ekdal, Ibarbo, Larrivey. A disp. Avramov, Ariaudo, Cossu, Nenè. All. Ballardini
Arbitro: Brighi di Cesena
Marcatori: 10' pt Hamsik, 19' pt Cannavaro, 30' Astori (aut.), 37' pt Larrivey, 11' st Lavezzi rig., 25' st Gargano, 32' st Larrivey, 40' st Maggio, 45' st Larrivey
Note: ammoniti Pisano, Dessena, Canini