неделя, 25 март 2012 г.

Катания измъкна точка от Наполи

Наполи и Катания не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду им от 29-ия кръг на италианската Серия А и завършиха наравно – 2:2. Двубоят се проведе на стадион „Сан Паоло”, а домакините водеха с 2:1 до заключителната част от редовното време, когато гостите от Сицилия достигнаха до изравнителен гол и измъкнаха точката.
   Двата отбора не успяха да отбележат голове през първото полувреме, като домакините от Наполи имаха повече на брой и по-чисти положение от Катания. До попадение през първите 45 минути обаче не се стигна и така на почивката резултатът бе 0:0.
Наполи успя да поведе малко след като изтече час игра от началото на двубоя. Точен за 1:0 в полза на тима на Валтер Мацари бе Блерим Джемайли, който се разписа след страхотен изстрел с десния крак от далечно разстояние. В 67-ата минута авансът на домакините се увеличи на две попадения, след като Единсон Кавани също успя да отбележи гол във вратата на гостуващия тим.
   Никола Споли върна надеждите на Катания, че може да измъкне нещо от срещата в 74-ата минута, когато отбеляза гол с глава във вратата на Морган Де Санктис. Така се стигна до заключителната част от мача, когато Катания все пак измъкна точката. Резултатът бе изравнен в 85-ата минута, а крайното 2:2 бе оформено от Давиде Лансафаме.
   Така Катания измъкна точка от гостуването си на „Сан Паоло” и е непобеден в последните си 7 мача, като има актив от 42 точки и се намира на 7-ата позиция. Наполи пък е на 4-ото място с 48 пункта.
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Fernandez (21' st Cannavaro), Aronica, Zuniga, Gargano, Inler, Dossena, Hamsik (12' st Pandev), Lavezzi (31' st Inler), Cavani. A disp. Rosati, Fideleff, Vargas, Ammendola. All. Mazzarri
Catania: Carrizo, Bellusci, Legrottaglie, Spolli, Barrientos (34' st Ricchiuti), Izco, Lodi, Almiron, Marchese (26' st Llama), Gomez (38' st Lanzafame), Bergessio. A disp. Kosicky, Capuano, Seymour, Ebangua. All. Montella
Arbitro: Gervasoni di Modena
Marcatori: 16' st Dzemaili, 22' st Cavani, 29' st Spolli, 40' st Lanzafame
Note: ammoniti Barrientos, Dzemaili, Ricchiuti, Legrottaglie