неделя, 24 ноември 2013 г.

Наполи загуби у дома от Парма с 0:1

http://www.sscnapoli.it/prehome/images/banner_prehome_figurine.jpg     Наполи загуби за втори пореден път в Серия А, като отстъпи изненадващо у дома с 0:1 от Парма. Това бе първо поражение за неаполитанците на "Сан Паоло" от много дълго време насам. В последните 16 срещи у дома Наполи нямаше поражение.
Единственият гол в мача вкара звездата на Парма Антонио Касано. Той се разписа в 81-ата минута, след чудесна индивидуална акция. Това бе попадение №100 за Касано в Серия А.
След поражението Наполи остана с 28 точки в актива. Това е втора поредна загуба, след тази срещу Ювентус с 0:3. Парма пък събра 16 точки в актива си.
Първото полувреме беше равностойно. И двата тима имаха своите положения. Армеро спря удар на Сансоне, а след това отново спря същия съперник, който излизаше сам срещу вратаря.
Гонсало Игуаин не успя да се възползва от грешка на Фелипе, защото вратаря Миранте спаси удара му. Вратарят на Парма спря аржентинеца и след почивката при положение един на един. Кайехон също пропусна след хубава контраатака, като подаде към Пандев, който беше в засада.
Игуаин вкара гол, който бе отменен за засада, а Марек Хамшик влезе като резерва, но напусна с контузия 10 минути след това.
Решаващият миг беше в 81-ата минута. Антонио Касано завърши прекрасна контраатака. Инсине загуби топката, Касано я пое напредна добре и с премерен удар по земята в далечния ъгъл не остави шансове на Рейна. Това бе гол №100 за нападателя в Серия А в кариерата му.
В края Драйс Мертенс удари гредата, но Наполи не успя да стигне дори до точката.

Наполи: Рейна, Албиол, Бритос, Бехрами, Маджио, Инлер (87 - Сапата), Армеро, Пандев (68 - Хамшик; 77 - Мертенс), Игуаин, Кайехон, Инсинье
старши треньор: Рафаел Бенитес
Парма: Миранте, Гоби, Касани (72 - Беналюн), Лукарели, Фелипе, Гаргано, Маркиони (75 - Аккуа), Пароло, Касано, Биабини (86 - Палета), Сансоне
старши треньор: Роберто Донадони