неделя, 2 февруари 2014 г.

Наполи загуби в Бергамо

Reuters
Наполи загуби тежко с 0:3 при гостуването на Аталанта в 22-ия кръг на Серия А и сякаш окончателно се сбогува с мечтите за Скудетото. Двама аржентинци наказаха неаполитанците с три гола след почивката, а Херман Денис се превърна в техен кошмар с два гола и асистенция.

Рафа Бенитес пусна в ход прословутите си ротации, макар да знаеше, че Наполи гостува трудно в Бергамо с едва две победи от последните си 10 визити там. След две поредни нулеви ремита обаче, днес отборът на Бенитес бе съсипан с три гола през втората част.

Първата част не предложи почти нищо вълнуващо. Йепес и Консили се удариха лошо във въздуха, вратарят доигра мача с превързана глава, но опитният защитник бе заменен.
   Пандев лесно падна в наказателното поле с надежда да спечели дузпа, но не успя. Инлер игра с ръка в наказателното на Наполи, но и това не се превърна в дузпа.
    Втората част обаче беше истински кошмар за неаполитанци.
Моралес пусна за Денис, който стреля от границата на накзателното поле, Пепе Рейна се намеси лошо, позволи топката да мине под него и Аталанта поведе само две минути след подновяването на играта.

В 64-ата минута Инлер изчисти ужасяващо на коляното на Денис, който овладя и от воле удвои аванса.
   20 минути преди края Денис опита пас за своя сънародник Макси Моралес, Фернандес се подхлъзна в най-неподходящия момент и Моралес заби и трети гол в мрежата на Пепе Рейна.
   Наполи е трети с 44 точки, на 12 зад лидера Ювентус, който тази вечер посреща Интер в "Дерби д'Италия". Аталанта е с 27 точки на 12-та позиция.

Рафаел Бенитес: Направихме три подаръка, което реши мача

След загубата с 0:3 от Аталанта в мач от 22-рия кръг на италианското футболно първенство старши треньорът на Наполи, испанецът Рафаел Бенитес, каза: "Разликата в този мач не бяха тактическите решения, а грешките. Ние направихме три подаръка, което реши мача. За да побеждаваш, трябва да играеш по-остро. През първото полувреме направихме три или четири добри контраатаки. Имахме положения, но грешахме в защита. Много е сложно да се върнеш в мача, когато допускаш толкова грешки. Такова нещо не се случваше преди. Грешките напълно измениха хода на играта".