неделя, 23 януари 2011 г.

Наполи прескочи Рома и Лацио след лесна задача

Наполи постигна очакван успех с 2:0 при гостуването си на закъсалия отбор на Бари, като по този начин възпитаниците на Валтер Мадзари си върнаха второто място във временното класиране в Серия "А". Така неаполитанците са само на точка зад лидера Милан, който приема тази вечер Чезена. Езекиел Лавеци (38) и Кавани (87) вкараха по едно попадение за успеха, а Бари завърши двубоя в числено намален състав след червения картон на Паризи.
Лавеци откри резултата в южняшкото дерби в 38-ата минута, след като аржентинецът завърши съобразително едно заучено изпълнение на пряк свободен удар, след което топката достигна до нападателя и той отбеляза петия си шампионатен гол от началото на сезона। Задачата на гостите стана още по-лесна след почивката, тъй като Алесандро Паризи получи втори жълта картон и напусна терена в 67-ата минута. Закономерно Наполи стигна до втори гол в заключителните минути. Негов автор стана Кавани, който засече от около два мета центриране на Лавеци отляво.
Bari-Napoli 0-2
Bari: Gillet, Raggi, Belmonte, Glik, Parisi, A.Masiello, Pulzetti (1' st Almiron), Gazzi, Alvarez, Rudolf (33' st Rivas), Kutozov (1' st Okaka). A disp. Padelli, Crimi, Rossi, Castillo. All. Ventura
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano (37' st Sosa), Pazienza, Zuniga, Hamsik (18' st Yebda), Lavezzi (45' st Dumitru), Cavani. A disp. Iezzo, Santacroce, Cribari, Dossena, Dumitru. All. Mazzarri
Arbitro: Mazzoleni di Bergamo
Marcatore: 39' pt Lavezzi, 42' st Cavani
Note: ammoniti Raggi, Campagnaro। Espulso al 22' st Parisi (B) per doppia ammonizione.