неделя, 30 януари 2011 г.

Наполи гази. Кавани като терминатор - скъса мрежата от голове

Звездата на Наполи Кавани записа блестящ хеттрик във вратата на Самдория при победата на южняците с 4:0.

Уругваецът бе същински терминатор пред вратата на гостите, като с днешните си голове сметката му набъбна на 17 попадения в Серия "А" от началото на сезона.

Веднъж се разписа в мача и другата звезда на неаполитанците Марек Хамшик, като халфът има вече 8 гола срещу името си.

Наполи започна срещата много силно и бе въпрос на време преди стената от защитници пред стража на Самп Джанлука Курчи да се пропука. Това стана в 16-ата минута, когато Кавани изкочи на скорост пред вратата на гостите и "Сан Паоло" веднага изпадна в делириум - 1:0. В края на първата част Пиетро Акарди избута Кавани в наказателното поле и реферът назначи дузпа. Уругваецът стреля технично в десния ъгъл за 2:0.

В 48-ата минута Езекиел Лавеци намери Хамшик и словакът моментално покачи на 3:0। Пет минути след това Кавани вкара седемнадесетия си гол в калчото през тази кампания, след като стрелецът завърши по чудесен начин триходова акция на Наполи। С този си успех "адзурите" от Неапол събират актив от 43 точки, което ги оставя втори на четири точки от лидера Милан. Сампдория пък е на 12-а позиция, като шампионът на Италия от 1991 година не е и бледа сянка на големия състав, с който разполагаше преди 20 години.

Napoli: De Sanctis, Santacroce, Cannavaro, Campagnaro (24' st Cribari), Zuniga, Gargano, Yebda, Dossena, Hamsik (13' st Sosa), Lavezzi, Cavani (18' st Lucarelli). A disp. Iezzo, Aronica, Maggio, Pazienza. All. Mazzarri
Sampdoria: Curci, Zauri (5' st Dessena), Volta, Accardi, Ziegler, Mannini, Tissone (24' st Poli), Palombo, Guberti, Maccarone, Macheda (11' st Biabiany). A disp. Da Costa, Koman, Laczko, Krsticic. All. Di Carlo
Arbitro: Rocchi di Firenze
Marcatore: 16' pt Cavani, 45' pt Cavani rig., 3' st Hamsik, 12' st Cavani
Note: ammoniti Yebda, Tissone, Volta, Accardi, Lavezzi, Poli, ज़ेग्लेर