неделя, 30 октомври 2011 г.

Кавани се събуди, но Наполи заспа

Eдин от фаворитите за Скудетото Наполи записа нова грешна стъпка и трета загуба за сезона. "Небесносините" отстъпиха с 1:2 на Катаня като гости от 10-ия кръг на Серия "А", въпреки че поведоха още в 30-ата секунда. Точен бе Кавани, който не се бе разписвал от седем кръга. За последно уругвайската звезда бе реализирал гол в третия кръг срещу Милан, когато вкара хеттрик. Днешното си четвърто попадение той отбеляза след центриране на Андреа Досена. В 25-ата минута намиращият се в отлична форма състав на Винченцо Монтела изравни резултата чрез Джовани Маркезе. Серхио Алмирон в 38-ата минута бе близо до втори гол, но стреля високо над вратата на гостите. До края на първата маст Марио Сантана от неаполитанците получи два жълти картона и в 43-ата минута остави тима си с 10 човека.

Втората част започна с натиск на Катаня и в 48-ата минута Гонсало Берхесио направи обрата пълен. Аржентинецът се разписа с глава след центриране на Адриан Рикюти отляво. Играчите на Валтер Мадзари направиха опит да стигнат до равенството, въпреки че бяха с човек по-малко, но нямаха късмет да вкарат втори гол и загубиха. Наполи остана с 14 точки на пето място, а същия актив вече има и Катаня след шестия си мач без поражение. В следващия кръг тимът от Сицилия гостува на Милан, а "небесносините" приемат Ювентус.