неделя, 4 декември 2011 г.

Наполи удари Лече в мач с шест гола

Наполи победи Лече с 4:2 в мач от 14-ия кръг на Серия "А". Аржентинският нападател Езекиел Лавеци откри резултата в полза на домакините от Неапол в 26-ата минута, а в 33-ата уругвайската звезда Кавани бе точен за 2:0 след асистенция на македонеца Горан Пандев. В 42-ата минута халфът Блерим Джемайли вкара трети гол за Наполи, а 9 минути след почивката Луис Муриел  отбеляза първото попадение за Лече.
В 82-ата минута Кавани реализира втория си гол в мача, този път след асистенция на Лавеци, а в последната минута резервата Даниеле Корвия оформи крайния резултат.  Наполи е пети в класирането с 20 точки, докато Лече продължава да заема последната 20-а позиция с 8. Лидер е Милан с 27, пред Удинезе, също с 27 и Ювентус с 26 и мач по-малко.

Napoli-Lecce 4-2

Napoli: De Sanctis, Fernandez, Aronica, Fideleff (30' st Grava), Maggio, Dzemaili, Inler (21' st Hamsik), Dossena, Pandev (15' st Gargano), Lavezzi, Cavani. A disp. Rosati, Campagnaro, Zuniga, Santana. All. Mazzarri
Lecce: Benassi, Oddo, Ferrario, Tomovic, Esposito (1' st Obodo), Mesbah, Cuadrado, Strasser, Grossmuller (1' st Corvia), Muriel, Pasquato (26' st Bertolacci). A disp. Julio Sergio, Giandonato, Brivio, Di Michele. All. Di Francesco
 Arbitro: Romeo di Verona
Marcatori: 26' pt Lavezzi, 33' pt Cavani, 41' pt Dzemaili, 9' st Muriel, 39' st Cavani, 48' st Corvia
Note: ammoniti Fideleff, Strasser, Ferrario. Al 41' st espulso il tecnico del Lecce Di Francesco