четвъртък, 22 декември 2011 г.

Наполи прегази Дженоа на "Сан Паоло"

Отборът на Наполи победи с категоричното 6:1 гостуващия на „Сан Паоло” тим на Дженоа. По този начин тимът от Неапол постигна шеста победа от началото на сезона и се върна на победния път след поражението от Рома в неделя.

Двубоят днес, който бе от програмата на отложения 1-ви кръг в Серия А, започна отлично за Наполи, който поведе още в 12-ата минута след точно изпълнение на Единсон Кавани. Преднината на домакините се покачи на два гола в 16-ата, когато Марек Хамшик наниза втори гол във вратата на гостите. В 24-ата минута Единсон Кавани направи аванса на Наполи класически, разписвайки се за 3:0.

Дженоа все пак върна едно попадение. Това се случи в 27-ата минута, а точен за гостуващия тим бе Жоркера. До края на полувремето Наполи достигна до още един гол. Точен за 4:1 бе Горан Пандев в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на първата част.

След подновяването на играта Наполи вкара и пето попадение, което бе дело на Гаргано в 49-ата минута на мача. Крайното 6:1 пък бе оформено от Цунига в 81-ата.

След победата Наполи вече има 24 точки и е на 6-ото място в Серия А. Дженоа е на 10-ата позиция с 21 пункта.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro (21' st Fernandez) Aronica, Maggio, Inler, Gargano (14' st Dzemaili), Zuniga, Hamsik, Pandev (32' st Lucarelli), Cavani. A disp. Rosati, Dossena, Santana, Mascara. All.Mazzarri
Genoa: Frey, Mesto, Granqvist, Dainelli, Kaladze (13' st Marchiori), Rossi, Veloso, Seymour (5' st Merkel), Jorquera, Pratto, Caracciololo (40' pt Jankovic). A disp. Lupatelli, Ze Eduardo, Constant, Sampirisi. All. Malesani
Arbitro: Valeri di Roma
Marcatore: 12' pt Cavani, 17' pt Hamsik, 24' pt Cavani, 27' Jorquera, 46' pt Pandev, 4' st Gargano, 35' st Zuniga
Note: ammoniti Granqvist, Aronica